В Україні розпочали створення «Реєстру шкоди»

  Рада національної безпеки й оборони України 11 березня затвердила Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 

  В оприлюдненій у середу, 23 березня 2021 року, Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, задекларовано створення Україною «Реєстру шкоди», заподіяної нашій державі внаслідок окупацією Російською Федерацією Кримського півострова.

 

   Стратегія деокупації та реінтеграції Криму містить 97 пунктів, у яких викладено позицію України і відповідний план дій, зокрема у сфері захисту прав і свобод людини, економічній політиці, соціальній та гуманітарній політиці, екологічній та інформаційній політиці, а також міжнародному співробітництві.

 

  В тексті Стратегії говориться про те, що «Україна створює реєстр заподіяної шкоди державі Україна, її громадянам і юридичним особам у зв’язку з збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України». До Реєстру також будуть внесені дій Росії, «які призвели до забруднення та іншого негативного впливу на навколишнє середовище на тимчасово окупованій території».

 

Читайте також:

  «Україна здійснює заходи щодо збереження культурної спадщини на тимчасово окупованій території, зокрема формує реєстр культурних цінностей і музейних колекцій України на тимчасово окупованій території і реєстр втрачених культурних цінностей», – наголошується в документі.

 

  На підставі створеного реєстру російських злочинів на півострові, Україна планує організувати і здійснити позовну діяльність в міжнародних судових установах і арбітражах стосовно відшкодування завданих окупацією збитків і втрат.

 

  24 березня 2021 року президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. В Офісі президента вказали, що стратегія дає чіткий сигнал міжнародній спільноті, що Україна послідовна у своїх діях із відновлення територіальної цілісності.

 

Нагадуємо: