В Україні потрібно ввести тест на громадянство, який повинні пройти всі

Українська актриса театру і кіно Ірма Вітовська вважає, що людина, яка не може відповісти на питання, громадянином якої країни вона є, не має права обирати її долю.

Про це артистка заявила в інтерв’ю виданню “Українська правда”.

“…У нас є армія, да, ми будемо боротися до кінця. Але давайте чесно скажемо: нам потрібен великий прорив людей, які можуть цю Україну витягнути.

Я прихильник інституту громадянства. Можливо, це обмеження у виборі всіх громадян. Але я не вважаю, що людина, яка не може собі відповісти на питання, громадянин якої він країни і що це за країна, має право обирати її долю. …Тести мають пройти всі, починаючи від яскравих патріотів і інтелектуалів, до самих низів, здати іспит на громадянство, – запропонувала Вітовська.

«…Питання можуть  бути нескладні. От Голодомор – це трагедія, неврожай чи це, ви вважаєте, свідомий геноцид? 39-й рік – це звільнення чи це все-таки окупація частини іншої країни? От, власне, такі питання задаєш – людина має відповідати. І мова, звичайно.

Людина, яка не пройшла тести, не може мати право вести стратегічний бізнес: дороги, ЗМІ, заправки…», – сказала актриса.

«Якщо 60%  такий іспит не складе – ну так нічого. 40% рвоне країну, а 60% потім оцінить. Ну, немає часу в нас! Всі ж в однакових умовах. У всіх є книги, в інтернеті все можна знайти.

В Латвії є паспорт громадянина і точно такий же паспорт особи, що постійно мешкає в Латвії. Він користується благами ЄС, у нього діти ходять до університетів, він отримує пенсію. Він тільки не голосує, – вважає Вітовська.

Повністю зі змістом інтерв’ю можна ознайомитись перейшовши за посиланням:

Ирма Витовская: Среди украинцев многие не вкуривают, что происходит