Уряд спростив процес видачі водійських прав під час війни

  В Україні, під час війни з Росією, Уряд значно спростив процес видачі водійських прав громадянам. Тепер теоретично готуватися до іспитів можна онлайн, а практичну частину здати в будь-якому сервісному центрі МВС. Уряд 10 травня 2022 року прийняв постанову про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні. рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів, повідомили в МВС України.

 

  Тепер громадяни, які переїхали тимчасово жити в інше місце (область), отримали можливість скласти практичний іспит в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від того, в якому сервісному центрі раніше був складений теоретичний іспит.


  З’явилась можливість здійснення навчання з теоретичної підготовки осіб, які проходять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів за допомогою засобів інформаційно-комунікаційного зв’язку (Zoom, Skype, Google meet тощо).


  Громадяни, які переїхали тимчасово жити в інше місце (область),  мають змогу отримати водійське посвідчення в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця складання теоретичного та/або практичного іспитів.

 

  Прийнято рішення про скорочення терміну навчання для майбутніх водіїв на категорії “В” (легкові авто), “C1”, “C”, “С1Е”, “СЕ” (вантажні авто з причепом) шляхом зменшення на 20% теоретичної частини (шляхом ущільнення викладання таких тем, як “будівельне і технічне обслуговування ТЗ”, “етика водія ТЗ” і т.п.).


  Громадяни дістали можливість повернути свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, виданого за заявою його власника на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом десяти днів з дня повернення цієї особи з-за кордону в будь-який СЦ МВС.


  На завершення варто нагадати, що в Україні цифрові аналоги прав водія, технічного паспорта та студентського квитка прирівняли до паперових. Відповідну ухвалу прийняв Кабінет міністрів ще 29 грудня минулого року.

 

Рузана Зубік, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”