Український повітряний комплекс радіотехнічної розвідки «Gekata» проходить випробування (ФОТО)

  Розпочав льотні випробування український повітряний комплекс радіотехнічної розвідки «Gekata». Він складається з наземної станції управління та шести дронів, повідомляє  Defense Express.

 

Gekata здатна відстежувати до 200 цілей одночасно
Повітряний комплекс радіотехнічної розвідки «Gekata»

  Принцип роботи комплексу полягає в тому, що три БПЛА знаходяться у небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу ситуації.  Під час баражування вздовж фронту на відрізку в 100 кілометрів, «Gekata» має змогу зазирнути на 400 – 450 км в глибину оборони противника.

 

  Розмах крила БПЛА сягає 5 метрів, що досить сильно ускладнює противнику завдання з його виявлення. Дрон може знаходитись у повітрі близько 10 годин та підійматися на висоту до 5 км. Керування БПЛА здійснюється на відстані понад 200 км.

 

Image 3

  Комплекс радіотехнічної розвідки дозволяє цілодобово збирати інформацію про всі об’єкти противника, які хоть щось випромінюють у радіопросторі та точно визначити їхні координати. І мова йде не тільки про пункти управління та командно-штабні машини, а й про контрбатарейні радари, РЛС ЗРК чи літаків, та навіть про звичайні радіостанції і мобільні телефони.

 

Контейнер Gekata встановлюється замість електронно-оптичної станції
Контейнер з обладнанням на Gekata встановлюється замість електронно-оптичної станції

  Повітряний комплекс радіотехнічної розвідки «Gekata» лише збирає дані про радіопристрої противника. Сам комплекс нічого не випромінює. Він може відстежувати одночасно до 200 цілей та передавати інформацію про них у режимі онлайн. Або, у випадку повної радіотиші чи автономного польоту, накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях, які «списують» з носіїв після приземлення.

 

  Залишається лише сподіватися, що одразу після випробувань він заступить на бойове чергування.