Українські екологи вивчатимуть море на бельгійському науковому судні

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів отримало науково-дослідне судно “Бельгіка”, повідомляють у Міндовкілля. 

 

Раніше корабель знаходився у складі бельгійського наукового флоту та дослідив майже 1 млн. км моря провівши понад тисячу наукових кампаній. 

 

 

Передача судна відбулася завдяки укладеному у липні 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Бельгійським Федеральним офісом науки і політики та Королівським Бельгійським інститутом природничих наук.

 

Очікується, що судно прибуде в Україну у жовтні 2021 року. Тут воно отримає нове ім’я і розпочне свою діяльність в Чорному та Азовському морях.

 

 

“Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок – науково-дослідне судно “Бельгіка”. Вже цього року на ньому ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами. Адже це сприятиме не лише впровадженню Україною Рамкової директиви ЄС про морську стратегію, яка є частиною Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а і відновленню Чорного та Азовського морів”, – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.  

 

 

Діяти дослідницьке судно буде у складі Українського наукового центру екології моря Міндовкілля. Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів. 

 

Изображение

 

На шляху 8,600 км. з порту Зебрюгге, Бельгія до нової домівки – міста Одеса, Україна,  українські науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику. 

 

Нагадуємо: