Служби зовнішньої розвідки  (СЗР) України назвала головні загрози для країни, серед яких гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії і спроби Кремля підірвати основи підтримки держави на міжнародному рівні. Про це повідомляє ZN.ua.

Як зазначається, на сучасному етапі гібридної війни Росія розгорнула навколо України військове угрупування, куди входять дві нові армії і армійський корпус. За даним розвідки, ці підрозділи знайдуть перейдуть у оперативну готовність найближчим часом. Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних завдань.

Рівень озброєння армії РФ новітніми засобами в стратегічних ядерних силах досяг 83%, в повітряно-космічних силах – 75%, в повітряно-десантних військах і військово-морських силах перевищив 63%, а в сухопутних військах – 50%. Рівень оснащеності сучасними засобами управління у військах становить 67%.

Також у розвідці повідомили, що для політичного тиску на Україну і захід Кремль має намір використовувати стратегічні військові навчання “Кавказ-2020”, де буде відпрацьований сценарій нападу на сусідні країни. Ще одним можливим сценарієм навчань є використання військ для вирішення питання водопостачання тимчасово окупованого Криму.

Стосовно економічних загроз для країни, то йдеться про фінансовий тиск, енергетичний шантаж, транзитно-транспортну блокаду, витіснення українських товаровиробників з традиційних ринків збуту, дискредитацію українських підприємств на міжнародних ринках та інвестиційне проникнення на ринки України через підставні структури.

“У розвідки є дані про те, що в РФ вже підготовлений “Реєстр” т.зв. больових точок України, через які планується завдати дуже великої шкоди економіці нашої країни”, – додали у виданні.

Наголошується, що Росія активно просуває ідею енергетичного ембарго України шляхом реалізації обхідних газових маршрутів, фінальним етапом якої має стати завершення будівництва проекту “Північний потік-2” і закриття маршрутів постачання природного газу з РФ через Україну.

Ще однією загрозою з боку Росії є дезінформація. Основним елементом розхитування зсередини українського суспільства є маніпулювання протестними настроями, побудоване, в тому числі і на патріотичних почуттях.

“У світі поширюється неправдива інформація про українських найманців у конфліктних регіонах, участь українців у масових заворушеннях в інших державах. Останній приклад такої спеціальної інформаційної операції – протести в Сербії”, – уточнили розвідники.

Крім цього, в службі зовнішньої розвідки додали, що не менш важливою загрозою для України є загострення розбіжностей на регіональному рівні, а також кіберзагрози і тероризм.

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Нарахування пільг за теплопостачання для учасників бойових дій
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial