Україна з Данією обговорює можливість будівництва кораблів для ВМСУ

  Україна розглядає можливість будівництва на вітчизняних підприємствах нових військових кораблів для ВМС України за проєктами данських компаній. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інформацію оприлюднену директором департаменту Мінстратегпрому України Дмитром Волошенковим.

 

  Він зазначив, що 17 травня за участю віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського відбулась зустріч із Послом Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккелсеном, військовим аташе капітаном 1-рангу Феліксом Еббестадом та представниками данських суднобудівних компаній «OMT», «SH Defense» та «Terma» щодо перспективи будівництва на українському підприємстві високоманеврених багатоцільових патрульних кораблів типу (Knud Rasmussen class) для українського флоту.

 

  Патрульні кораблі типу «Кнуд Расмуссен» (Knud Rasmussen class) перебувають на озброєнні ВМС Данії з 2008 року. Кораблі, повною водотоннажністю близько 2000 тон. Вони здатні здійснювати патрулювання на великій відстані від берега. Сьогодні для ВМС Данії вже побудовано три такі кораблі.

 

  Озброєння патрульних кораблі втипу «Кнуд Расмуссен» складається з 76-мм артилерійської установки, ЗРК RIM-162 ESSM, двох двотрубних торпедних апаратів для торпед MU90 Impact та двох 12,7-мм кулеметів. Корабель оснащений гелікоптерним майданчиком. Корабель може розвинути швидкість 17 вузлів. Дальність плавання 3000 миль. Екіпаж 18 осіб. Всього на корабелі мають змогу розміститися 43 особи. Завдяки модульній системі StanFlex склад озброєння може бути змінений.

 

Нагадуємо: