Українська делегація продемонструвала на засіданні Постійної ради ОБСЄ копії російських паспортів окупаційного “глави ДНР” Дениса Пушилін Денис Володимирович і представників окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), яких Росія запросила до участі в Тристоронньої контактній групі (ТКГ).

Про це “Укрінформу” повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, інформує Цензор.НЕТ.

“Під час сьогоднішнього засідання Постійної ради в онлайн-режимі ми акцентували увагу присутніх іноземних делегацій на спроби Росії на переговорах в Мінську не тільки зняти з себе відповідальність як з учасника конфлікту на сході України, а й нав’язати участь в засіданнях ТКГ тих людей, які не репрезентують населення тимчасово окупованих територій Донбасу і взагалі є громадянами РФ “, – сказав він.

 

За словами посла, в ході засідання він продемонстрував копії іноземних і внутрішніх паспортів РФ, які належать Владиславу Дейнего (фото вгорі) і Наталії Никанорова – так званим “міністрам закордонних справ” так званих “ЛНР” і “ДНР” відповідно, участь яких на переговорах в Мінську просуває Росія від імені ОРЛО і ОРДО.

 

Крім того, на засіданні Постійної ради ОБСЄ був продемонстрований і російський паспорт так званого “глави ДНР” Пушиліна Дениса Володимировича – глави російської окупаційної адміністрації на окупованій Донеччині.

 

“У ході засідання українська делегація підкреслила, що ці представники тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, яких запросила російська сторона для участі в ТКГ, не уявляють місцевих жителів. Останні можуть бути представлені тільки місцевими органами влади, обраними на законних місцевих виборах, організованих в відповідно до Конституції України та законодавства України. Росія ж запросила на переговори в Мінську людей з російськими паспортами, які були приведені до влади не шляхом демократичних і чесних виборів, а за допомогою російської зброї і найманців “, – підкреслив Цимбалюк.

Він вказав на те, що Мінський пакет заходів передбачає проведення консультацій з представниками ОРДЛО в рамках ТКГ, і Україна працює в цьому напрямку. У той же час участь в таких консультаціях повинні приймати ті місцеві жителі ОРДЛО, які не є представниками російської окупаційної влади і не володіють російськими паспортами.

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ глава місії України при ОБСЄ також нагадав, що склад Тристоронньої контактної групи чітко визначено в першому реченні Мінського протоколу, яке виглядає наступним чином: “За результатами розгляду та обговорення пропозицій, внесених учасниками консультацій в Мінську 1 вересня 2014 року, тристороння контактна група в складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки і співпраці в Європі досягла розуміння щодо необхідності осу ествленія наступних кроків “.

“Ми попросили все делегації країн-учасниць ОБСЄ пам’ятати про це кожен раз, коли російська делегація спробує просувати своє викривлене бачення складу ТКГ. Є тільки три учасники Тристоронньої контактної групи: Україна, РФ і ОБСЄ”, – підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні

Please follow and like us:

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Що робити, якщо відмовили у пільговому проїзді
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial