Україна направила ноту протесту Росії через проведення так званих «військових парадів» підрозділів ЧФ РФ на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м.Севастополь, а також підрозділів російських збройних формувань в м.Донецьк та м.Луганськ.

Москва свідомо йде на подальшу ескалацію напруженості в українсько-російських відносинах.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

«Розглядаємо проведення 24 червня 2020 року без узгодження з українською стороною так званих «парадів» підрозділів ЧФ РФ з нагоди відзначення 75-ї річниці Перемоги над нацизмом на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях АР Крим та міста Севастополь, а також збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих нею територіях України в Донецькій і Луганській областях як відверту зневагу російською стороною чинного законодавства України і норм міжнародного права, у т.ч. резолюції Генеральної Асамблеї ООН А/Res/68/262 від 27.03.2014 «Територіальна цілісність України», – йдеться в повідомленні МЗС..

Як зазначили у відомстві, ця провокація ще раз підтверджує, що Росія не бажає врегулювати проблемні питання, спричинені збройною агресією з боку Російської Федерації та окупацією нею частини суверенної території України.

«Проведення в тимчасово окупованих РФ Донецьку та Луганську так званих «військових парадів», під час яких були продемонстровані 155-мм гаубиці 2А65 «Мста-Б», 122-мм гаубиці 2С1 «Гвоздика», реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град», а також інша військова техніка, зокрема, зенітно-ракетні комплекси «Стріла-10», танки Т-72, БТР-80, БМП-1 є грубим порушенням зобов’язань російської сторони як сторони Мінських домовленостей та їх підписанта відповідно до пункту 2 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод» від 12.02.2015 та пункту 2 «Доповнення до Комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року в частині, що стосується відведення танків, а також артилерійських гармат калібром до 100 мм і мінометів калібром до 120 мм (включно)», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

МЗС України заявили, що особливо цинічно виглядає залучення російською окупаційною адміністрацією в мілітаристських цілях неповнолітніх дітей.

Україна вимагає від Російської Федерації невідкладно  припинити міжнародно-протиправні діяння проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та вжити вичерпних заходів з деокупації частини суверенної території України, у тому числі вивести усі свої збройні формування, військову техніку та найманців.

Міністерству закордонних справ РФ передано відповідну ноту протесту.

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Боротьба з псевдопатріотами та проросійськими рекетирами
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial