Угорщина збирається оновити парк БМП

Компанія Rheinmetall в серпні 2020 року підписала з Міноборони Угорщини контракт на поставку 218 БМП «Lynx», а також супутніх товарів і послуг на суму понад 2 мільярди євро.

 

Підписаний в Будапешті контракт передбачає поставку 218 бойових машин піхоти KF41 «Lynx» і дев’яти броньованих ремонтно-евакуаційних машин «Buffalo», початкового комплекту запасних частин, тренажерів, проведення навчання особового складу, а також обслуговування техніки.

 

БМП «Lynx» будуть оснащені розробленою Rheinmetall баштою Lance з 30-мм гарматою.

 

Для Угорщини замовлення є черговим кроком на шляху заміни зразків озброєння радянського періоду системами, які відповідають стандартам НАТО.

 

Угорщина стала першою державою-членом НАТО і ЄС, яке обрало для прийняття на озброєння своїх сухопутних військ новітню БМП KF41 «Lynx», розроблену компанією Rheinmetall.

 

Про це повідомив німецький концерн Rheinmetall.

 

На першому етапі виробництва Збройні сили Угорщини отримають 46 БМП «Lynx» і 9 БРЕМ «Buffalo», зібраних в Німеччині. Їх поставка повинні бути завершені до кінця 2022 року.

 

На другому етапі передбачається розгортання виробництва БМП в Угорщині, на якому планують зібрати ще 172 машини «Lynx», які повністю відповідатимуть вимогам ЗС Угорщини.

 

Передбачається, що велика частина башт Lance на першому етапі проєкту буде проведена і поставлена Центром передових технологій у сфері військової техніки, створеним Rheinmetall в Брисбені (Австралія).

 

Для організації виробництва БМП в Угорщині уряд країни й Rheinmetall досягли домовленості про створення спільного підприємства. Rheinmetall буде володіти контрольним пакетом акцій і очолить спільне підприємство.

 

Із свого боку Угорщина здійснює суттєві інвестиції в проєкт у вигляді нового виробничого об’єкта. Сформований центр передового досвіду в області розробки, виробництва і технічного обслуговування бронетехніки повинен стати ядром майбутньої угорської оборонної промисловості.

 

БМП «Lynx» розроблена Rheinmetall за 5 років. Концепція передбачає створення сімейства бронетехніки, що складається з модуля шасі й комплектів змінного обладнання в різних варіантах: базова версія може бути налаштована як бойова машина піхоти, бронетранспортер, командирська машина або санітарна машина.

 

Даний підхід повинен сприяти суттєвому зниженню витрат на експлуатацію, а також більш гнучкого реагування командування ЗС на тактичні вимоги. БМП характеризується високою живучістю, мобільністю і вогневою міццю.

 

Розрахунок БМП складається із трьох членів екіпажу та дев’яти осіб десанту. «Lynx» забезпечує захист розрахунку від різних загроз, включаючи підрив на мінах і саморобних вибухових пристроях, обстріли, касетні боєприпаси та протитанкові керовані ракети.

 

Довжина БМП KF41 становить 7,7 м, ширина – 3,6 м, висота – 3,3 м. Машина оснащена двигуном Liebherr потужністю 850 кВт (1140 к.с.) і трансмісією Renk, що дозволяє розвивати швидкість в 70 км/год. БМП має запас ходу по паливу більш ніж на 500 км.

 

В конфігурації з баштою Lance 2.0, озброєною 35-мм гарматою, маса KF41 становить близько 44 т.