Учасники АТО пікетували Житомирську облдержадміністрацію та перекривали трасу Київ-Чоп

perekrivali_270917_4

27 вересня  близько сотні АТОвців пікетують Житомирську облдержадміністрацію. Мітингувальники кажуть: подібні акції наразі проходять по всій Україні, головна вимога пікетуючи – скасувати постанову Кабміну, яка заморозила видачу земельних ділянок учасникам АТО.

«Ми вимагаємо скасування постанови Кабінету Міністрів №413. Ми скоро будемо називати їх не Кабінет Міністрів, а царі України, як мінімум. Є негласна вказівка, яка напевно іде від президента України, адже Гройсман її підписав, щоб не видавати землю взагалі нікому, ні АТОвцям, ні простим людям. Можна сказати, що Держгеокадастр зараз стоїть на місці, він не працює, видає лише другі накази. Є кілька хлопців, які позивалися до суду на Кабмін і виграли ці суди, але й при цьому їм землі так і не віддають», – розповідає заступник голови ГО «Атошник» Сергій Артьомов.

Мітингуючі кажуть: багато запитань є і до очільника області Ігоря Гундича.

«Губернатор є представником президента на Житомирщині, він повинен захищати права своїх людей», – пояснює заступник голови ГО «Атошник».

«По постанові я можу сказати одне: звернення ми послали на Кабмін. У своїх усних та письмових розмовах ми говоримо про те, що ця постанова викликає суспільну напругу не тільки серед учасників АТО, а і серед простого населення. Тому, що люди не можуть отримати під ОСГ два гектари, бо є якийсь певний ліміт – 25% від загальної землі, яка видається у власність про області. Я думаю, що до нашої думки дослухаються і найближчим часом цю постанову в Кабміні повторно розглянуть», – каже голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Після переговорів із владою вони перекрили дорогу Київ-Чоп поблизу Житомира.

«Ми зараз їдемо перекривати дорогу, хлопці перекривають по всій Україні і ми будемо теж», – ділиться Сергій Артьомов.

«До чого тут люди? Нехай почнуть з Верховної Ради, не з нас. Я обурений, тому що наша влада не приймає ніяких дій щодо цього», – обурюється водій, який застряг у кілометровому заторі.

«Хлопці відстоюють свої права – це нормально. Звичайно, заважають людям, але у кожного свої методи», – підтримав дії протестувальників водій серед заблокованих.

«Я підтримую, щоб їм усім давали землю. У мене теж дядько АТОшник, він загинув», – каже Степан.

Незважаючи ні на що, протестувальники продовжували ходити по пішохідному переходу, перекриваючи рух автівкам та рейсовим автобусам. Пропускали лишень карети швидкої допомоги та машини з вагітними та дітьми.

Перекриття тривало близько години.

perekrivali_270917_5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *