У Верховній Раді планують створити військову поліцію

  Допрацьований законопроект презентувала заступниця голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла під час підсумкового засідання Робочої групи Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності щодо опрацювання питання створення системи військової юстиції в Україні, інформує Судово-юридична газета.

  Законопроектом визначаються статус військової поліції, правові засади організації діяльності, загальна структура та особовий склад, підстави та порядок застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів, вогнепальної зброї військовослужбовцями військової поліції, правовий та соціальний захист особового складу військової поліції.

  Разом з Мар’яною Безуглою проект презентували голова Комітету Сергій Іонушас та члени робочої групи. За словами ініціаторів, напрацьований законопроект забезпечить функціонування ефективного органу, здатного виконувати завдання з підтримання правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони України, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.

  Далі очікується реєстрація розробленого робочою групою доопрацьованого законопроекту про військову поліцію з подальшим розглядом Комітетом.

  Раніше, 22 травня, Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект №10311 щодо вдосконалення правових засад застосування заходів примусу військовослужбовцями Нацгвардії , за яким військовослужбовців Національної гвардії наділять правом застосовувати засоби примусової зупинки автомобіля, водій якого не виконав законні вимоги військовослужбовця або намагається уникнути проходження контролю на КПП.

НАГАДУЄМО: