У Туреччині відбулись вибори президента та депутатів парламенту

  Вчора в Туреччині відбулися вибори президента країни та нового складу парламенту 28 скликання. За крісла у парламенті змагалося 24 політичні партії та 151 “незалежний кандидат”. Кількість зареєстрованих виборців у країні склала 60.697.843 особи.

  До підсумкового списку кандидатів у президенти увійшли чинний глава держави, 69-річний Реджеп Тайіп Ердоган як єдиний кандидат від “Республіканського альянсу”, єдиний кандидат від опозиційного “Народного альянсу” 74-річний Кемаль Киличдароглу та 55-річний кандидат від альянсу Ata Сінан Оган. Четвертий кандидат – лідер партії Memleket Мухаррем Індже оголосив про зняття своєї кандидатури 11 травня – за три дні до виборів.

  Згідно з даними на другу годину 15 травня за підсумками підрахунку 91,93% голосів, чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган набирає 49,49% голосів, кандидат від Республіканської народної партії Кемаль Киличдароглу – 44,79%. Третій кандидат у президенти – представник політичного альянсу «Ата» Синан Оган – отримує 5,29% голосів виборців. Про це повідомив журналістам голова Вищої виборчої комісії Турції (YSK) Ахмет Йенер, пише Anadolu Ajansı.

Голова Вищої виборчої комісії Турції оголошує попередні результати підрахунку голосів. Фото Anadolu Ajansı.

  Ердоган хоч і є лідиром президентських перегонів, але не набирає 50% для перемоги в першому турі. Схоже, що 28 травня ми станемо свідками наступного етапу виборів президента Туреччини. У зв’язку з цим один із турецьких кандидатів, який набрав близько 5%, Сінан Оган, обіцяє у другому турі підтримати лідера опозиції Киличдароглу.

  Про Кемале Киличдароглу відомо, що він Голова найчисельнішої опозиційної партії. Він має більш негативне ставлення до росії, ніж Ердоган. Киличдароглу заявляє, що буде прагнути відновити відносини із Заходом. Він звинувачує рфію в “нечесних відносинах” і закликав москву «забрати руки геть від турецької держави», якщо кремль і надалі зацікавлений в продовженні співпраці.

НАГАДУЄМО:

Туреччина обирає президента країни