У США для службових собак розробили «окуляри доповненої реальності»

 В окулярах є вбудована камера, яка передає інформацію кінологам в режимі реального часу і допомагає стежити за твариною, та дисплей, на якому відображаються команди.

 

 Пристрій також забезпечили рацією, щоб собака могла не тільки бачити вказівки, а й чути їх.

 

 Управління технологій швидкого реагування Міністерства оборони США профінансувало наступний етап розробки, тому тепер Command Sight буде працювати з американською армією і створювати окуляри для собак армії США. Кут огляду, а також місце розміщення камер і датчиків будуть підбирати індивідуально для кожної тварини.

 

 «Військові кінологи захоплені потенціалом цієї технології», – розповів старший науковий співробітник армійської дослідної лабораторії Стівен Лі.

 

 До цього часу фахівці змушені були перебувати в полі зору собаки, щоб давати їй команди за допомогою рухів, голосу або лазерної указки. Це обмежує свободу дій і піддає людей небезпеці. Нова технологія, за словами Лі, відкриває додаткові можливості і зробить роботу військових безпечнішою.

 

 Розробники відзначили, що навіть без доповненої реальності пристрій буде корисним. Система стеження, вбудована просто в окуляри, дозволяє бачити те ж саме, що бачить і пес, що зробить роботу кінологів більш зручнішою.