У Росії майже відбувся дефолт

  У Росії вперше з 1918 року відбувся дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті. Схоже, що ця подія стала кульмінацією жорстких санкцій Заходу, які перекрили Кремлю шляхи платежів закордонним кредиторам. Про це повідомило видання Вloomberg.


  Протягом місяців Росія знаходила шляхи обходу покарань, запроваджених після вторгнення Кремля в Україну. Але наприкінці дня в неділю, 26 червня 2022 року, закінчився “пільговий період”, який стартував 27 травня 2022 року, для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США, що вважається дефолтом у випадку пропуску платежу.


  Москва відмовилася від дефолту, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але через “певні обставин” не може платити. Намагаючись викрутитись, минулого тижня росіяни оголосили, що перейдуть на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, посилаючись на «форс-мажорну» ситуацію, яку, за їх словами, штучно створив Захід.

 

  Після закінчення кінцевого терміну сплати питання полягає в тому, що саме інвестори будуть робити далі. Скоріше за все, вони вирішать стежити за перебігом україно-російської війни сподіваючись, що санкції врешті-решт будуть пом’якшені. І час на їхньому боці: згідно з документами облігацій вимоги стають недійсними лише через три роки від дати платежу.


  Офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калін в ефірі телеканалу Haberturk заявив, що Туреччина не підтримуватиме антиросійські санкції Заходу, оскільки не хоче шкодити своїй економіці.

 

  З початку березня цього року національні єврооблігації торгуються на проблемних рівнях, валютні резерви Центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки РФії відключені від світової фінансової системи.


  Схоже, що боротьба щодо дефолт у Росії з власниками облігацій тільки розпочинається.


Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС