У програмі підготовки майбутніх офіцерів-піхотинців тепер є подолання «смуги розвідника»

Подолання «смуги розвідника» відтепер передбачено програмою підготовки майбутніх офіцерів-піхотинців

«Смуга розвідника» має довжину 1200 метрів на якій розташовано 26 різних перепон, що не повторюються. Частина з них «заточена» на колективне подолання, яке передбачає взаємодопомогу військовослужбовців, як, до прикладу, елемент «Стіна». Ця перепона заввишки два з половиною середні людські зрости, причому без жодних виступів і засіків, і щоб її подолати, потрібні майже акробатичні здібності у щонайменше трьох чоловіків. Є тут перепони, які сягають шість метрів у висоту, є тунелі, які занурюють курсантів під землю. Смуга надзвичайно різнопланова.

 

– Це черговий пілотний проєкт факультету бойового застосування військ, який ми впроваджуємо під час польового виходу у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Його мета не лише дати більш поглиблені знання й навички майбутнім офіцерам, а передусім довести нашим курсантам, що простий піхотинець нічим не гірший від військовослужбовців десантно-штурмових військ, розвідників чи морських піхотинців! Щоб кожен з них пишався тим родом військ, в якому він служить, і знав, що і їм усе по плечу! – зауважив начальник факультету полковник Олександр Тимощук.

 

Іспит для піхотинців проходив саме на тій унікальній, найдовшій і одній з найскладніших у східній та центральній Європі «Смузі перешкод підрозділів військової розвідки», яку лише торік побудували в Національній академії спеціально для підпорядкованого Навчального центру розвідки. Тобто для підготовки фахових військових розвідників для Збройних Сил України.

 

– Сьогоднішнє заняття з розвідувальної підготовки на тему «Переміщення по території, яку контролює противник» ми, власне, проводимо у складі штатних відділень курсантів одного курсу. Тобто з військовослужбовцями одного підрозділу, які проживають у спільному казарменому приміщенні. Це зумовлено передусім заходами з протидії проникненню у військовий колектив коронавірусної інфекції. Враховуючи це, а також той факт, що заняття проводять у закритій лісовій місцевості, і специфіку підготовки розвідгруп, зокрема безшумне подолання ділянки з відповідними командами лише мовою жестів, шепотом, мімікою та сигналів з використанням зброї – курсантам було дозволено скинути свої захисні маски, – розповів начальник кафедри тактико-спеціальних дисциплін факультету бойового застосування військ полковник Ігор Польцев.

 

Як додав офіцер, відповідно до задуму занять, курсанти не тільки подолають 26 перешкод смуги розвідника, а й виконають п’ять додаткових окремих завдань, які також достатньо важкі: будуть цілковито дотримуватися режиму тиші під час пересування; діяти в умовах, коли противник замаскував розтяжки й потрібно їх завчасно виявити; вміти застосувати малу піхотну лопатку в ближньому бою; надати медичну допомогу важкопораненому товаришу та евакуювати його і зрештою виконати вправу на уважність і пам’ять – розкласти речі набору для виживання у тій послідовності, в якій їх показали на старті.

 

– Найважчими були висотні перешкоди. Мало на них піднятися, не менших фізичних сил вимагає і спуск. А коли вилізти на 6-метрову сітку й подивитися вниз – дух підпирає. А чого варта «Стіна»! На ній збився подих, стало боляче в легенях, ти піднімаєшся без страховки, всі м’язи напружені, і шукаєш рятівну руку товариша. Ледве вибираєшся, але відчуваєш такий кайф, що зумів подолати цю перепону, як, зрештою, всю смугу. Дуже класне тренування! – поділився курсант Ілля Бойко.

 

За словами викладача кафедри тактики Національної академії майора Ярослава Стеціва, проходження численних перешкод потребує не тільки сили, спритності й сили духу від тих, хто навчається. В умовах проходження смуги відділення відпрацьовує елементи тактичної комунікації, налагоджує роботу командира з організації й управління підрозділом та його злагодження. Тобто тут урахований весь комплекс дій окремого підрозділу в ході бою.

 

І насамкінець про емоції курсантів. Гадаю, фото найкраще за будь-які слова розкажуть про елементи, які довелося долати курсантам, про зусилля, які докладали хлопці та емоції, які переповнювали майбутніх офіцерів під час подолання смуги розвідника.