У Полтаві з банківської картки ветерана АТО вкрали гроші, видані фронтовику на оздоровлення

У обласному центрі на Ворсклі не вщухає скандал через крадіжку грошей з банківської картки одного з клієнтів АТ «Ощадбанк». На жаль, таке стає реальністю нашого буття, адже шахраї дивним чином майже безперешкодно можуть отримати доступ до банківських карток будь-кого і зняти з них гроші. Але цього разу в центрі скандалу опинився 39-річний полтавець Костянтин Крилов, учасник АТО, інвалід війни другої групи. Три місяці тому з його картки, яку він відкрив у державному банку, зникло… 576 тисяч 300 гривень. Гроші йому перерахувала держава на лікування і оздоровлення, як учаснику бойових дій, інваліду війни. Проте, скористатися жодною копійкою з цієї чималої суми фронтовик не зміг, адже всі вони  в таємничий спосіб вже наступного дня зникли з картки…

 

На службовому шляху ветерана було більше колючого терня, ніж шовкової травички. 2016 року  його разом з іншими земляками призвали до армії під час четвертої хвилі мобілізації і відправили служити рядовим кулеметником в район Маріуполя до складу 14 окремої механізованої бригади. В одному з боїв поблизу Широкиного позицію кулеметника обстріляли з під ствольного гранатомету. К. Крилову осколками посікло обидві ноги і він надовго вийшов із строю.  Після демобілізації вирішив повернутися до армії, але вже на контрактній основі. Службу продовжив в бригаді, яка дислокувалася на військовому полігоні в Новоград-Волинському на Житомирщині. Але служив недовго: далися взнаки рани і фронтовика комісували за станом здоров’я. Потім була лікарська комісія, де К. Крилову визначили інвалідність другої групи, пов’язану з участю у бойових діях. Йому призначили пенсію, а держава мала ще виплатити одноразову матеріальну допомогу на лікування і реабілітацію.

«Дивно, але гроші я отримав доволі швидко, – розповідає редакції «НОВА» К. Крилов. – Хоча знаю приклади, коли побратими чекали матеріальну допомогу дуже довго – по кілька місяців…».

Утім, як бачимо, скористатися грішми фронтовик не зміг – їх вкрали просто з банківської картки.

«Десятого березня 2020 року мені надійшло sms-повідомлення про нарахування одноразової грошової допомоги в сумі 576 тисяч 300 гривень. Дванадцятого березня я пішов до «Ощадбанку» перевірити залишок балансу, але на картці залишок виявився по нулях. Грошей не було…», – переказує події тих днів колишній кулеметник. – Мені до цього ніхто не дзвонив, не питав жодних цифр, як зазвичай діють шахраї. Десятого березня було нарахування в 00:00. А sim-карту на телефоні заблокували дев’ятого числа. Тобто, за день до цього…».

Відтоді, от вже три місяці, як триває слідство в справі зникнення грошей з банківської картки К. Крилова. Триває безрезультатно. Ветеран обійшов чимало установ і різних кабінетів, намагаючись домогтися справедливості. Але все марно. Слідство тупцює на місці, в банку від коментарів ухиляються. А гроші, як сказали тямущі люди ветерану, вже давно розтягли по електронним гаманцям і повернути їх – майже безнадійна річ.

«У відділі протидії кіберзлочинності полтавської поліції мені заявили, що вони шукають не гроші, а тих, хто їх вкрав з моєї банківської картки, – обурюється фронтовик. – Мовляв, якщо знайдемо і встановимо особу, тоді мене доведеться з ним судитися, щоб повернути вкрадену суму. А про те, аби держава видала мені гроші, які так і не дійшли до мене, ніхто навіть мови не веде…».

У прокуратурі Полтавщині журналістам повідомили, що справу фронтовика тримають на контролі. Її порушено за частиною четвертою статті 185-ї Кримінального кодексу України ( крадіжка вчинена у великих розмірах). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Більш детальну інформацію про хід слідства там сьогодні не надають, посилаючись на те, що це зашкодить слідству. Спіймали облизня журналісти, котрі розповіли полтавцям про пограбування учасника бойових дій, і в АТ «Ощадбанк». Керуюча відділенням, в якому обслуговують картку К. Крилова, порекомендувала представникам ЗМІ звернутися до головного офісу банку…

Про механізм крадіжки грошей з банківських карток розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам поліції Полтавщини Олександр Ведмідський. За словами офіцера, у таких випадках, як правило,  шахраї дублюють sim-карту своєї жертви. Для цього їм необхідно знати останні дзвінки – з ким абонент розмовляв. Для цього вони можуть  телефонувати й представлятися, приміром, таксистами. Змушувати майбутню жертву або просити передзвонити. Навіть можуть поповнювати рахунок абонента тощо. Правда, всі ці пояснення не заспокоюють ошуканого ветерана.

 

«Ми згодом прослуховували  запис розмови по телефону шахрая з працівником банку. Голосу ми не впізнали. Насторожило те, що цей шахрай сказав що, буцімто я забув пін-код карти «Ощадбанка», і як можна зробити операцію без коду. І шахраю працівники банку почали розповідати, як це зробити й операція по зняттю грошей була зроблена…», – каже К. Крилов.

Відтоді, резюмує ошуканий ветеран, він більше не довіряє банкам. Навіть державним. Волає у подальшому мати справу з «Укрпоштою», де гроші можна переказувати в старий і надійний спосіб. І хоче, щоб про його історію дізналося якомога більше учасників бойових дій, серед яких, як він дізнався, теж є ошукані шахраями. Яких безрезультатно і про людське око розшукують…

 

 

Олександр Брусенський, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС.