У Південній Кореї стартувала триступенева ракета

  У Південній Кореї з космодрому “Наро” сьогодні стартувала триступенева ракета-носій “Нурі” (KSLV-II), призначена для виведення на орбіту Землі штучних супутників. Запуск ракети було здійснено сьогодні о 17-00 за місцевим часом (11-00  за Київським часом). У разі успішного запуску Південна Корея увійде в елітний клуб світових космічних держав, які здатні самостійно виробляти і виводити на орбіту власні супутники.

 

  Сьогоднішній запуск носить скоріше випробувальний характер, так як замість справжнього штучного супутника на ракету носія “Нурі” (KSLV-II) встановлена півторатонна болванка, яка імітує супутник. Якщо все пройде успішно, то “повноцінний старт” із справжнім супутником відбудеться в наступному році. До 2027 року південнокорейські інженери запланували провести чотири запуски “Нурі”.

 

  Біля витоків космічної програми корейців стояли також і російські фахівці. Розташований на самому півдні Корейського півострова космодром “Наро” був спроектований і побудований під керівництвом російських фахівців. Перший запуск ракети-носія “KSLV-I” з території Південної Кореї був проведений 30 січня 2013 р Тоді ракета вивела на орбіту супутник. Перший ступінь “KSLV-I” був повністю виготовлений на Росії і доправлений в Корею вже в готовому вигляді. Її запуск обслуговували більше сотні російських інженерів і техніків.

 

Південна Корея запустила в космос першу вітчизняну ракету: трансляція  старту 누리 (Nuri) - новини України, Світ - LIGA.net

  Як стверджують корейці, “Нурі” (KSLV-II) – це перша корейська ракета-носій, яка повністю створена   в Південній Кореї місцевими фахівцями за допомогою власних корейських технологій. “Нурі” представляє собою триступеневу ракету. Роботу першого ступеня, довжина якого становить 21,6 м, забезпечують чотири двигуни тягою по 75 тон кожен. На другому ступені (13,6 м) встановлений один двигун, що створює тягу в 75 тон, а на третій (всього 7 метрів) – двигун на з тягой в 7 тон. Загальна вага “Нурі” становить близько 200 тон. Проєкт реалізується з 2010 року. Його вартість по створенню ракети-носія “Нурі” (KSLV-II) оцінюється в 1,8 млрд. доларів.