У німецькому Бундестазі назвали прямі переговори України і ОРДЛО “підривом роботи ТКГ”

Фракція “ХДС/ХСС” у Бундастазі Німеччини виступила із заявою про те, що передумовою місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу є здійснення Україною моніторингу російсько-українського кордону, а спроби прямих переговорів України і ОРДЛО підривають зусилля Тристоронньої контактної групи. З відповідною заявою виступив заступник голови фракції “ХДС/ХСС” у Бундестазі Йоханн Давид Вадефул, передає УНН.

“Парламентська група “ХДС/ХСС” вітає обмін полоненими між українськими урядовими військами і сепаратистами, як важливий гуманітарний жест, який особливо важливий за часів пандемії коронавірусу. Це також невеликий крок до реалізації домовленостей нормандської зустрічі, яка відбулася у Парижі 9 грудня минулого року. Однак викликає жаль той факт, що у справі здійснення “паризьких угод” не було досягнуто ніякого реального прогресу”, – наголошується у заяві.

У фракції виразили надію, що обмін ув’язненими матиме позитивний вплив у цьому відношенні.

“Однак слід уникати кроків, які тільки ускладнюють процес. Це може спричинити підрив роботи Тристоронньої контактної групи, у складі України, Росії і ОБСЄ, шляхом встановлення прямих переговорів між сепаратистами і Україною. Такий хибний крок був намічений в середині березня”, – підкреслив Вадефул.

“Необхідною умовою для цього має бути те, що кордон з Росією контролюється Україною. Тому що як можна провести вільні і чесні вибори, якщо військова техніка і солдати можуть безперешкодно в’їжджати в Східну Україну в будь-який час для Росії? Тепер питання має вирішуватися жваво. Перш за все, від Росії залежить, нарешті, щоб показати своїми конструктивними діями, що вона дійсно хоче виконати “мінські угоди” взагалі”, – сказано у заяві.

Нагадаємо, за підсумками засідання ТКГ 11 березня, Офіс Президента повідомив про досягнення домовленостей про створення Консультативної ради.

Пізніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Україна в Мінську підписала домовленості про створення спеціальної “Консультативної ради”, в якій ОРДЛО фіксується в якості суб’єкта. Про це йдеться у рішенні Тристоронньої контактної групи за підсумками засідання 11 березня.

В Офісі Президента у відповідь заявили, що сторонами конфлікту в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі залишаються Україна і Росія.

 

За матеріалами Українські національні новини