У Москві відбувся ювілейний саміт країн ОДКБ (ФОТО, ВІДЕО)

  У Москві відбувся ювілейний саміт, присвячений 30-річчю підписання документа та 20-річчю утворення ОДКБ. На зустрічі, яка проходила в Олександрівській залі Великого Кремлівського палацу, були присутні: президент РФ Володимир Путін, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко, голова Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизії Садір Жапаров, керівник Таджикистану Емомалі Рахмон. Про це повідомили російські інформагенства.

 

  Під час виступу Олександр Лукашенко заявив, що НАТО агресивно нарощує м’язи, затягуючи себе нейтральні країни і діє за принципом «хто не з нами, той проти нас». Він також висловив стурбованість тим, що США під виглядом миротворців планують приїхати до України та розщепити її.

 

Виступ самопроголошеного президента Олександра Лукашенка на ювілейному саміті ОДКБ

  Свою причетність до агресії спробував пояснити тим, що Україна здійснювала розвідку в повітряному просторі Білорусі, ну, через це був задіяний “режим оборони в союзі з Росією”. Самопроголошений білоруський керівник поскаржився, що Захід нацьковує Україну на Білорусь і “напічкує” її нацизмом та націоналізмом. На завершення “спічу” трохи лизнув Києву, гарно відгукнувшись про “роботу ЗСУ”.

 

  На саміті ОДКБ виступив “хазяїн зустрічі” Володимир Путін. У своїй промові він нагадав присутнім, що на осінь заплановано цілу серію спільних військових навчань в рамках ОДКБ і їх кількість буде постійно розширюватися. Путін наполягає на підписанні спільної Заяви про “рішучість наших держав взаємодіяти у сфері оборони”. Це дасть змогу Москві звернутися по допомогу до “союзників” у той момент, коли ЗСУ почнуть звільняти Луганську, Донецьку, Херсонську області та, особливо, Кримський півострів.


  Путін нагадав, що саме війська ОДКБ “врятували Казахстан” від захоплення влади екстремістами. Він поскаржився на те , що в Україні “давно заплющують очі на розгул нацизму, а на Заході сьогодні сплеск шаленої русофобії”.

 

Виступ президента Російської Федерації на ювілейному саміті ОДКБ

  Президент РФії запевнив “союзників”, що зі Швецією та Фінляндією у РФ поки що немає жодних проблем. Але розширення військової структури Альянсу на їхні території обов’язково матиме відповідну реакцію з боку Кремля.


  Путін озвучив пропозицію надати СНД статус спостерігача в ОДКБ. Кремль сподівається, що це дозволить “підтягнути” до військового блоку ще пару-трійку “союзників”.


  Потім почалися розмови про біолабораторії США на пострадянському просторі, які займаються збиранням біологічних матеріалів та вивченням специфіки поширення вірусів.


  Не забув “кегебіст” і про ідеологічну складову, яка має хоч якось гуртувати країни ОДКБ. Путін наполягає на необхідності захищати пам’ять про “Велику Перемогу”. Російські пропагандисти переконані, що це надзвичайно важливо, бо в інших країнах зносять пам’ятники “російським визволителям”, забороняють покладати квіти, перекреслюють “подвиги”. 

 

  Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розкритикував ОДКБ за дії під час конфлікту Вірменії з Азербайджаном у 2020 році.

 

Виступ прем’єр-міністра Вірменії Нікол Пашиняна на ювілейному саміті ОДКБ

   За його словами, Вірменія тоді просила про допомогу, але на прохання не було жодної реакції з боку країн ОДКБ. Також членами організації було проігноровано прохання Вірменії не продавати зброю Азербайджану.

 

  Після того, як лідери шести країн трохи погомоніли, вони виступли із “Підсумковою заявою саміту ОДКБ”.


  Якщо відкинути всі “дипломатичні та мовні викрутаси”, отримаємо наступне:

  • Російська Федерація аж ніяк не відмовляється від своїх імперських амбіцій, маскуючи їх під «забезпечення міцного миру в Євразійському регіоні». Москва прискорить стягування військової техніки до кордонів країн, які збираються вступати до НАТО.
  • Москва бачить нацистів скрізь, крім самої Росії: «спільними зусиллями продовжуватимемо протидіяти будь-яким спробам героїзації нацизму та поширення неонацизму, а також расизму та ксенофобії». Схоже, що словом “протидія”, називають саме агресію РФії проти України та виправдування геноциду і етноциду українців.

 

  Після завершення саміту країн ОДКБ відбулась зустріч Путіна із президентом Таджикистану Рахмоном. Поведінка Путіна опосередковано може вказувати на те, що йому трохи зле. Можливо, закінчується дія знеболювального.

 

Зустріч у Москві президентів Таджикистану та Російської Федерації