У Москві працюють над єдиною символікою Союзної держави

  Держсекретар Союзної держави Дмитро Мезенцев в інтерв’ю федеральному телеканалу “Росія-1”, в суботу, 06 листопада 2021 року, повідомив, що в Москві активно працюють над створенням єдиної символіки Союзної держави Росії і Білорусі.


  Робота “над символікою” Союзної держави активно розпочалася після того, як Президент Російської Федерації Володимир Путін та Олександр Лукашенко у четвер, 04.11.2021 р., на засіданні Вищої Держради затвердили 28 союзних програм, які визначають подальшу інтеграцію Москви і Мінська.


  “Що стосується символіки для Союзної держави, ми над цим працюємо. Ми бачимо об’єднуючий символ, який необхідний”, — сказав Мезенцев. Він припустив, що поява такої об’єднуючої символіки можлива через деякий час: “Може,… багато спільних документів буде супроводжувати якщо не герб, то союзний символ”.


  Держсекретар СД наголосив, що поглиблення інтеграції між Росією і Білоруссю полягає у виході на єдину промислову політику.

 

  “Дійсно, в союзному договорі йдеться про єдину валюту. Але сьогодні про це не на часі”, — сказав Держсекретар СД, відповідаючи на запитання ведучого, щодо пункту гармонізації валютного законодавства Угоди про інтеграцію між РФ і Білоруссю. “Однак вихід на єдину валютну систему дозволить Союзній державі забезпечити спільний контроль у сфері фінансового регулювання”, — додав він.

 

  Варто нагадати, що 08 грудня 1999 року тодішні президенти РФії та Білорусі Борис Єльцин і Олександр Лукашенко підписали договір про створення “Союзної держави”. Документ набув чинності 26 січня 2000 року після його ратифікації парламентами обох країн і є безстроковим.

 

  Але згідно умов Договору про створення “Союзної держави”  Російська Федерація і Республіка Білорусь зберігають свої суверенітети, територіальну цілісність, державний устрій, конституцію і державну символіку, а також членство в міжнародних організаціях. Це дає можливість здійснювати контроль над країною з одного центра, а в міжнародних організаціях, замість одного голосу, мати і контролювати голоси всіх країн-членів, які у майбутньому можуть до “Союзної держави” приєднатися.