У Львові на допомогу бійцям АТО передбачили 108,9 млн грн

Screenshot_6

Щоб максимально допомагати захисникам та їхнім родинам, управління соціального захисту Львівської міської ради реалізовує міські програми соціальної підтримки та захисту учасників антитерористичної операції-мешканців м. Львова. Торік з міського бюджету місто надало на підтримку бійців 107,6 млн. грн., що у 2 рази більше, ніж у 2016 році. На 2018 рік місто планує надати на ці потреби 108, 9 млн. грн.

Як пише НОВА.НЕТ про це інформують у прес-службі Львівської міської ради.

Також з травня 2016 року у Львові діє Центр надання послуг учасникам бойових дій, який надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги бійцям та їх сім’ям, допомагає у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Центр здійснює прийом документів на міські програми соціального захисту бійців АТО та членів їхніх сімей. У 2017 році Центр надав 11,7 тис. послуг, що майже вдвічі більше, ніж у 2016 році.  У 2018 році послугами Центру вже скористалися понад 1400 людей, а також тут започаткували чимало цікавих проектів.

Подаємо інформацію про місцеві програми щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Житло. На вул. Під Голоском збудовано будинок для учасників АТО на 53 квартири. Квартири отримали 42 родини: 27 –  сім’ї загиблих учасників АТО, 9 – учасники АТО з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 – особи з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок війни, які не мали права на забезпечення житлом за рахунок державних коштів. На будівництво першої черги цього будинку з міського бюджету м. Львова виділено понад 53 млн. грн.

Одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 тис. грн. Упродовж 2016 року цю допомогу отримали перші 100 учасників АТО. У 2017 році таку допомогу отримали, як і передбачалося, 1 000 осіб, у 2018 році – вже 283 учасників АТО. Ця програма діятиме у Львові до 2020 року, тому ще по 1000 бійців отримають виплати у 2019 і 2020 рр. Це унікальний приклад такої допомоги в Україні.

Одноразова матеріальна допомога бійцям-мешканцям Львова на дороговартісне лікування.Розмір допомоги визначає Комісія у кожному конкретному випадку. Упродовж 2018 року (станом на 26.03.2018) відповідною комісією надано матеріальну допомогу 15 особам, які потребують дороговартісного лікування, на загальну суму 1 207,9 тис. грн.

Грошова компенсація бійцям з інвалідністю війни I-III групи на реабілітацію або санаторно-курортне лікування. Грошова компенсація виплачується у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету. Це І група-50 тис. грн., ІІ група-15 тис. грн.,  ІІІ група-10 тис. грн.

Щорічна одноразова матеріальна допомога до Дня Матері та Дня Батька батькам осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО – мешканців м. Львова, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – 5 тис. грн.

Одноразова матеріальна допомога на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції – мешканців м. Львова, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – від 2 тис. грн. до 5 тис. грн., (10 тис. грн. які потребують дороговартісного лікування).

Одноразова матеріальна допомога дітям (до досягнення ними 23 років) осіб, які загинули(пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції – мешканців м. Львова, до Дня Святого Миколая, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – 10 тис. грн.

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення та їх ремонту деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей. Надання грошової компенсації передбачено сім’ям (члени сімей загиблих та особи з інвалідністю І, ІІ групи, яким надано грошову компенсацію з Державного бюджету – ПКМУ № 719).

Бійцям-добровольцям та членам їх сімей – мешканцям м. Львова – 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством, незалежно від форми власності житлового фонду з 1 травня 2017. Станом на 10.03.2018 Львівською обласною радою 61 особу визнано бійцями-добровольцями АТО, з них 12 бійців – добровольців користуються пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги, 21 доброволець користується житловою субсидією.

Членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції – мешканцям м. Львова – 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством, незалежно від форми власності житлового фонду з 1 травня 2017. Станом на 10.03.2018 100 сімей осіб, які загинули користуються пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *