У Латвії затримали підозрюваних у роботі на російську розвідку

Служба державної безпеки Латвії повідомляє про затримання двох громадян, яких підозрюють у багаторічній роботі на російську розвідку. Зазначається, що затримані декілька років передавали росіянам секретну інформацію про оборонну сферу Латвії. Про це повідомляє інформаційна агенція Leta.

 

Затримання підозрюваних відбулося ще минулого року. Операцію було здійснено спільними зусиллями Служби державної безпеки та Служби військової розвідки та безпеки. У справі про шпигунство відкрито два кримінальні провадження. Латвійські спецслужби мають інформацію, що затримані зустрічались з представниками російської розвідки на території РФ. Зараз вони знаходяться під вартою. 

 

Ще 30 грудня минулого року у ході слідства спецслужбами Латвії проти одного з підозрюваних було встановлено, що він збирав інформацію для РФ про бойові можливості, процедури, плани та навчання Національних збройних сил, оборонні закупівлі та розширений контингент НАТО на території Латвії.

 

У другій кримінальній справі особа також підозрюється у багаторічній співпраці з російською військовою розвідкою, наданні інформації, що стосується військових інтересів Росії.

 

Нагадуємо: