У Києві презентували діючий проект простору для ветеранів (ФОТО)

Керівник проекту «Простір можливостей» , а також екс-міністр у справах ветеранів Оксана Коляда презентувала членам Ради ветеранів при Мінветі у хабі для атовців «Ярміз» комплексну програму підтримки та розвитку ветеранів, присвячену всебічному розвитку та ветеранської спільноти. Про це повідомляє кореспондент «Нова: новини ветеранів».

 

Програму  було розроблено ініціативою «Простір можливостей»  що працює за підтримки Фонду Відродження, Міністерства ветеранів та Мінреінтеграціі.  На думку пані Оксани, адвокатування реалізації програми на усіх регіональних рівнях неможливе без участі самих ветеранів, тож їх залучення дуже важливе. Одне з основних питань, яке обговорювалося на зустрічі – реалізація концепції «Ветеранського простору» – місця, де б були зібрані усі ініціативи та послуги, які допомагають ветеранам. Ідея таких майданчиків прийшла на думку волонтерам, коли вони вивчали механізми реінтеграції у інших державах протягом історії.

 

Виявилося, що після В’єтнамської війни ветерани у США мали певний рівень недовіри до держави і почали об’єднуватися в подібні спільноти, хаби і простори. «Вони там просто спілкувалися, а потім, коли рівень довіри до держави трохи підвищився, туди почали нанизуватися різні послуги – в тому числі і медичні» – зазначила пані Оксана в коментарі для «Нова: новини ветеранів». Вона вважає, що ідея просторів – це передусім ідея створення «комунікаційного майданчику для усіх, хто займається ветеранами».

 

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку

 

 

На думку Коляди, процес фінансування таких майданчиків може відбуватися за рахунок різних коштів – донорських, державних чи навіть коштів місцевих бюджетів. Хаб «Ярміз», у якому якраз і проходила презентація, був створений саме на кошти бізнесу. Його творець – Євгенія Губська відзначає, що ветеранські простори необхідні саме для того, щоб створити певну спільноту ветеранів, в яку б залучалися люди, яких цікавлять різні активності і способи реабілітації.

 

Читайте також:

 

Сергій Кривонос дав інтерв’ю про ветеранів, тероборону, армію та ідеологію

 

 

«Ветерани нерідко заперечують необхідність психологічної реабілітації. Але от ветерани ходять до нас у спортзал, на танці чи бойові мистецтва, на якісь прийнятні для них речі, – і починають ходити ще й на психологічні якісь ініціативи», – говорить Євгенія про переваги комплексного підходу. Проте найголовніше для неї – це те, що «людина виходить з дому, людина повертається до людей, не замикається всередині чи у вузькому середовищі», тобто соціалізується.

 

 

Один з таких проектів зараз реалізують на Хмельниччині. Наразі створення ветеранського простору внесено у відповідну обласну програму, говорить представник Хмельницької області у Раді ветеранів Володимир Шрубковський, «Наразі мова йде про передачу великого об’єкту – більше  1600 квадратних метрів – під ветеранський простір Хмельниччини…» – відзначає пан Шрубковський і додає, що наразі «триває розробка кошторисної документації і презентація можливих послуг».

 

За словами Володимира, наразі простір – пріоритетна задача не тільки для нього, але й для багатьох атовців. Загалом 12 концептів креативних просторів (хабів) вже найближчим часом можуть бути реалізованими в Україні. З подібною ініціативою нещодавно виступили, наприклад, в Харкові, де справою опікується місцева «Спілка ветеранів АТО». Наразі ветерани очікують, що масштабування такої ідеї на всю територію України зробить ветеранську спільноту ще більш згуртованою і включить в суспільне життя ще більше вірних синів Батьківщини – атовців.

 

Нагадаємо: