У Кременчуці учасники АТО/ОСС вимагають від влади скасувати «комендантську годину» і поновити їхні права на безплатний проїзд

У наддніпрянському місті Кременчук (Полтавська область) загострюється ситуація, пов’язана з рішенням міської влади обмежити безплатне перевезення пільговиків громадським транспортом. Зокрема, своє невдоволення рішенням виконкому Кременчуцької міськради щодо змін у правилах перевезення жителів міста, які мають право на безкоштовний проїзд у міському транспорті, висловили тамтешні учасники бойових дій – ветерани АТО/ОСС. Їхнє обурення викликало розпорядження влади про те, що пільговиків на час карантину у міському транспорті безплатно перевозитимуть лише з 10 до 15 годин щодня. Тобто, у таку собі штучно оголошену чиновниками «комендантську годину».

Каталізатором чергового витку протистояння між міською владою і фронтовиками на цьому тлі став випадок, який днями трапився в місті з одним із учасників АТО, якого поза «комендантську годину» буквально виштовхали з тролейбуса.  Більш того, коли учасник бойових дій спробував довести, що має право на безкоштовний проїзд будь-коли, що гарантовано законом, водій «рогатого» обізвав чоловіка «вбивцею» і зачинив дверцята тролейбуса, залишивши шукача правди на зупинці. Про публічне приниження та брутальне порушення прав свого побратима всім учасникам бойових дій в місті стало відомого того ж дня. А вже наступного делегація учасників АТО/ОСС відправилася до Кременчуцької міськради шукати правди і вимагати притягнення до відповідальності водія тролейбуса.

 

Леонід Харченко, керівник ГО «АТО-Майдан-Кременчук», учасник АТО, розповів редакції «НОВА», що останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння учасників бойових дій Кременчука, стала саме брутальна поведінка водія одного з міських тролейбусів, котрий відмовився перевозити їхнього побратима, мотивуючи своє свавілля розпорядженням міськради.

 

Зустріч з міським головою Кременчука Віталієм Малецьким відбулася на вулиці, адже депутацію фронтовиків в середину будівлі міськради не допустили, мотивуючи особливим режимом її відвідування кременчужанам на час карантину.

«Те, що ми почули від В. Малецького, нас не задовольнило, адже міська влада намагається на свій розсуд трактувати закони України про наші пільги і  брати гроші за проїзд поза «комендантську годину», мотивуючи це розпорядженням Кабміну на час карантину. Але ж, закон ніхто не скасовував! До того ж, у Постанові Кабміну не ідеться про заборону перевозити міським громадським транспортом пільговиків, а лише вказується про граничну кількість пасажирів, котрі мають бути в масках в салоні тролейбусів, та категорії тих, кого мають перевозити першочергово…», – поділився враженнями від зустрічі з міським головою Л. Харченко.

У випадку з водієм тролейбусу, який дозволив себе безцеремонне ставлення до учасника АТО, мер виявився більш поступливим і пообіцяв «розібратися».

У свою чергу керівник управління транспорту виконкому Кременчуцької міської ради Руслан Івашина  звернув увагу ходоків-«атовців» на те, що за рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради у міському транспорті в період адаптивного карантину пільгові перевезення кременчужан діють із деякими обмеженнями.  Хоча урядовими документами пільговий проїзд в період адаптивного карантину не передбачений (?), у Кременчуці таким категоріям населення пішли на зустріч, підкреслив чиновник. І скористатися правом безоплатного проїзду в громадському транспорті вони можуть щодня у період із 10.00 до 15.00 години…

Ветеранська спільнота наддніпрянського міста не погоджується з сумнівною ініціативою міської влади, яка, на думку фронтовиків, на власний розсуд трактує закони України і під приводом карантину намагається заощадити на перевезенні пільгових категорій кременчужан. Якщо літні пенсіонери ще погоджуються із новими правилами гри, яку затіяв міськвиконком з пільговиками, то учасники АТО/ОСС цим обурені. Чимало з них самі працюють, їм потрібно, як і іншим діставатися на роботу і повертатися у громадському транспорті додому. Але міська влада обмежила їхнє право на безплатний проїзд.   

« У Кременчуці, як в інших містах, діє Закон України, щодо безкоштовного проїзду учасників бойових дій, – нагадує чиновникам Л. Харченко. – Жодних часових обмежень не може бути введено, і ніхто їх не вводив відносно фронтовиків. Ініціатива посадовців виходить за правове поле і має бути покарана…».

 У разі відмови у пільговому проїзді як у комунальному транспорті, так і маршрутному таксі, активісти просять пільговиків надавати інформацію у штаб ГО «АТО-Майдан-Кременчук», де обіцяють захищати інтереси побратимів.

 

Правда, в самому виконкомі заперечують наявність конфлікту з учасниками АТО/ОСС на ґрунті введення обмежень в правила перевезення пільговиків у Кременчуку. Принаймні, в цьому редакцію запевнила начальник відділу, керівник прес-служби виконкому Кременчуцької міськради Юлія Перепелятник.

 «В даній ситуації не можна говорити про конфлікт між кременчуцьким учасниками АТО/ОСС і міською радою на ґрунті рішення про обмеження пільгових перевезень. Керівництво міськради впорядкувало, а не обмежило і, тим більше, не позбавила пільг учасників бойових дій. На що нарікають представники ветеранів АТО, – переконує Ю. Перепелятник. –  Просто, як і в інших містам, приміром,  у сусідній Полтаві, в Кременчуці  безплатний проїзд всіх пільговиків дозволено з 10.00 до 15.00. Пов’язано це з карантином, який все ще триває. І це обмеження діятиме лише на час карантину. Це зроблено для того, щоб  забезпечити першочергове перевезення міським транспортом кременчужан,перелік яких визначено Постановою Кабміну для проїзду в громадському транспорті на роботу по спеціальних перепустках. І це правильно! Зважте й на те, що в разі наявності вільних місць в тролейбусах і автобусах, ними користатися можуть і пільговики. Але за проїзд у поза встановлений час доведеться заплатити. Після скасування карантину скасують і обмеження в перевезенні всіх пільговиків…»

У відповідь кременчуцькі активісти наголошують, що їм легше домовлятися щодо безплатного проїзду з самими перевізниками, ніж міською владою. Так, за словами Л. Харченка, у приватних маршрутках, які курсують у місті маршрутами 3а і 3б, учасників АТО/ОСС безплатно перевозять будь-коли, а не тільки в «комендантську годину». Їдуть назустріч ветеранам і керівники районів міста, а от міські чиновники вперто ігнорують їхнє право на необмежений безплатний проїзд.

До речі, як стало відомо активістам, з водієм тролейбуса, який обізвав учасника АТО «вбивцею» в тролейбусному управлінні розібралися. Там провели збори, обговорили це питання і заборонили водіям втручатися в ситуацію з перевезенням пільговиків. Мовляв, це обов’язок не водія, а кондуктора. Знахабнілого водія відсторонили від посади і перевели в ремонтники. Правда, він одразу після цього пішов у відпустку…

 

Олександр Брусенський, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС