У Дніпрі активно функціонує перший музей відсічі російської агресії

Вже восьмий рік на сході країни точиться війні за визволення захоплених підступним шляхом територій Донецької та Луганської областей. Зруйнувавши державні інститути руками втіклого президента Януковича, а також використавши регулярні підрозділи російської армії, РФ вдалося окупувати Крим та розпочати кровопролитну війну на Донбасі. Лище завдяки героїчним зусиллям військових, які не зрадили присязі, добровольців, волонтерів та патріотів вдалося зупинити ворога у холодному лютому 2015-го року.

 

Після стабілізації ситуації на фронті та укріплення української держави, закономірним стає питання вшанування пам’яті полеглих для нагадування живим – якою ціною і досі дається незалежність нашої країни. Фотографії журналістів, відеоматеріали, пісні та малюнки – все це стає не лише яскравим свідченням подвигу українського народу у боротьбі проти загарбника, але і частиною історичного надбання. Уособленим місцем таких матеріалів стають музейні експозиції, в яких вони представлені повною мірою разом з мовчазними свідками тих подій – понівеченою технікою та шляховказувачами у покинуті населені пункти. 

 

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

 

Найбільш відомим з усіх музеїв АТО є експозиція “Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО”, що розташована на території діорами “Битва за Дніпро”. Музей було засновано у 2016 році та сьогодні він вже має 3 виставкових зали присвячених подіям АТО/ООС. 

 

Нет описания фото.

 

Авторами ідеї створення музею були Дніпропетровська обласна асоціація об’єднань учасників АТО. Згодом ця ініціатива отримала підтримку від обласної адміністрації. Для організації закладу було залучено учасників тих подій, істориків, представників влади, волонтерів та діячів культури. 

 

“Воскреснеш, нене, встанеш з домовини…
Тебе я словом правди привітаю,
І розіллється слава України
По всій вселенній, од краю до краю.
“ – віршем Пантелеймона Куліша зустрічає відвідувачів вхід до музею.

 

В Днепре скоро откроют экспозицию, посвященную АТО - Днепр Vgorode.ua

 

Спорудження музею почалось зі створення експозиції “Шляхами Донбасу”. На відкритій площі понад 1000 кв. м між будівлями Історичного музею та Обласної наукової бібліотеки  встановлено залишки згорілої техніки, озброєння, імпровізовані окопи та блок-пост. Однією з особливостей експозиції є розміщення табличок з назвами населених пунктів, які відтворюють нелегкий шлях українських солдатів у часи запеклих боїв за їх звільнення. У центрі розміщено скульптурна композиція “Солдат і дівчинка”.

 

Загалом музей налічує близько 2 тис. експонатів, серед яких бойова техніка, документи, фотографії, нагороди, зразки зброї та особисті речі учасників АТО. 

 

Возможно, это изображение (в помещении)

 


Ще один зал присвячений пам’яті загиблих мешканців Дніпропетровщини, адже саме цей регіон зазнав найбільших людських втрат від початку російської агресії проти України. У цій експозиції розміщено 500 фотопортретів загиблих воїнів Українських Збройних Сил та військових формувань, які народились, мешкали, навчались, працювали та призивались до лав армії з Дніпропетровщини. Тут знаходяться особисті речі загиблих бійців, нагороди, документи, спорядження та інше. Деякі речі згиблих бійців мають сліди походження від куль та уламків снарядів. 

 

Нагадуємо: