У Бердичеві вже 500 ветеранів та їхніх родичів отримали допомогу у Ветеранському хабі

Упродовж чотирьох місяців роботи Ветеранського хабу в Бердичеві отримали допомогу 500 ветеранів та членів сімей загиблих військових. Крім того, у хабі надається можливість ветеранам проходити професійну перепідготовку, що сприяє їхній соціалізації у суспільстві.

Про це Суспільному розповіла координаторка Ветеранського хабу Тетяна Орлова.

За її словами, роботу хаб розпочав у грудні 2023 року. У приміщенні хабу обладнані дві кімнати для психосоціальних зустрічей та надання психологічних послуг.

“До нас звертаються ветерани з будь-яких питань. Ми намагаємося надати їм допомогу: юридичну, психологічну. Ми вивчаємо потреби ветеранів, спілкуємося з ними. Допомагаємо їм соціалізуватися в суспільстві. У нас також є телефон гарячої лінії ветеранського хабу. Люди звертаються і ми надаємо консультації по телефону”, — повідомила Тетяна Орлова.

Бердичівлянин та майор у відставці Сергій Клен брав участь в Операції Об’єднаних Сил. Призваний до лав Збройних Сил України 24 лютого 2022 року. Сергій розповів, що у 2023 році звільнився за станом здоров’я і прийшов до Ветеранського хабу, щоб отримати нову спеціальність — психолога.

“Кожна людина хоче відчувати себе потрібною у цьому суспільстві. Тому я звернувся до ветеранського центру. Згідно з постановою кабінету міністрів № 432, кожен ветеран війни має право на перепідготовку за рахунок державних коштів, щоб отримати нову спеціальність та повноцінно інтегруватися у суспільство. Зараз до нас приходить багато ветеранів, яким потрібна допомога. Я, як учасник бойових дій та особа з інвалідністю внаслідок війни, пройшов усе це і тепер можу надати психологічну підтримку”, — пояснив Сергій Клен.

“Є декілька варіантів навчання. Він вже успішно пройшов двотижневі онлайн курси, як помічник-консультант ветерана війни. Він має бажання продовжувати навчання”, — сказала Тетяна Орлова.