“Турецькі миротворці” теж вже прямують до Нагірного Карабаху

 Парламент Туреччини затвердив подане йому рішення, а президент Туреччини Ердоган підписав указ про направлення до Азербайджану кількох тисяч турецьких військових, бронетехніки та різного озброєння.

 

 Ряд джерел повідомляють, що рух військ і бойової техніки вже почався. Баку підтвердив введення турецьких військ до Азербайджану.

 

 Ільхам Алієв в розмові з Путіним заявив про те, що прийняв рішення про введення на територію підконтрольних азербайджанським військових регіонів Карабаху турецької армії. Дана тема, як стверджують ЗМІ, навіть не обговорювалася – це умова, висунута особисто азербайджанським президентом.

 

 Формальним і юридичним приводом для введення турецьких військ до Азербайджану стала угода про створення спільного центру з моніторингу ситуації в Карабаху.

 

 Офіційною мовою це звучить, як «…робота центру, що буде спрямована на забезпечення миру і стабільності на Південному Кавказі в плані кроків щодо забезпечення територіальної цілісності Азербайджану, що відображено і в відповідних резолюціях РБ ООН і ОБСЄ».

 

 «Відправка військових до Азербайджану також відповідає національним інтересам Туреччини», – наголошується в тексті документа.

 

Читайте також:

 Раніше Росія висловлювалася категорично проти присутності турецьких військ на території Азербайджану і в розмежувальних районах. Однак в результаті інтенсивних переговорів між Шойгу і турецьким міністром оборони АКАР турки за підтримки Баку, все ж продавили свою інтерпретацію угоди про припинення військових дій в Карабаху.

 

 Туреччина твердо заявила про те, що направить в регіон своїх військових незважаючи на протидію Росії, при цьому, є відомості про те, що турецькі збройні сили вже знаходяться в прикордонних з Азербайджаном і підконтрольним Азербайджану районах.

 

 За даними ряду джерел в Нахічевані в останні дні регулярно здійснюють посадку військово-транспортні літаки Туреччини. Судячи з усього, Анкара створює в цьому регіоні ударне військове угрупування. Фахівці наголошують, що тепер будь-яка «імпульсивна дія» з боку Єревана може призвести до “силової відповіді” Вірменії з боку Туреччини. Що буде робити Росія у цьому випадку – тут думки експертів розходяться. Висновки більшості експертів об’єднує думка, що конфлікт навколо Нагірного Карабаху після втручання Росії перейшов у зовсім іншу площину.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: