Цими вихідними на голову землян можуть впасти 10 тон залишків космічної програми КНР

  У понеділок в КНР відбувся успішний запуск останнього модуля космічної станції “Тяньгун”. Але є проблема – 23-тонний корпус ракети має впасти на Землю цими вихідними і невідомо де це відбудеться, передає Space.com.

 

  Як і під час попередніх запусків, Китай не подбав про кероване виведення з орбіти останнього основного ступеня ракети після того, як її корисне навантаження було доправлено за призначенням. І через це найближчими днями 23-тонний корпус китайської ракети має повернутися на Землю. Але місце приземлення ще належить визначити.

 

  Експерти вважають, що частина її, скоріше за все, згорить, коли вона увійде в атмосферу і почне знижуватись. Але корпус ракети дуже великий і, скоріше за все, не зможе повністю зруйнуватися. Експерти Aerospace Corporation підрахували, що від 20% до 40% маси великого об’єкта (близько 10 тон уламків) можуть досягти поверхні Землю.

 

 Лідери космічної галузі засудили дії науковців Китаю, які свідомо пішли на черговий неконтрольований спуск ракети в атмосфері  Землі після запуску космічного апарата. Вони заявили, що він створює зайві непотрібні ризики для життя та майна людей.

 

  Це далеко не перший подібний випадок. У липні цього року 9,9 тон уламків китайської ракети впали в Індійський океан після входження в атмосферу Землі. Ще один уламок впав в Індійський океан у квітні 2021 року після того, як космічне агентство Китаю не виконало контрольований вихід із орбіти. У 2020 році, після дебютного запуску ракети, частини основного ступеня ракети впали на територію країни Кот-д’Івуар в Африці.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова