Триває 76 доба повномасштабної збройної агресії РФ проти України

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує про ситуацію на фронті на початок 76 доби російського вторгнення в Україну. Триває застосування артилерії практично уздовж усієї лінії фронту.


На Волинському і Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань не виявлено, противник активних дій не проводив.


На Сіверському напрямку противник здійснив обстріли із застосуванням реактивних систем залпового вогню прикордонних районів Сумської області біля населених пунктів Велика Писарівка, Білопілля, Краснопілля та Юнаківка.


На Слобожанському напрямку ворог зосередив зусилля на обороні захопленї території з метою недопущення просування підрозділів ЗСУ в напрямку державного кордону України. 227-ий батальйон ТерО ЗСУ звільненив наступні населені пункти Харківської області: Верхній Салтів; Замуйлівка; Байрак; Рубіжне.

 

На Ізюмському напрямку противник здійснював поповнення боєприпасів, пального та матеріально-технічних засобів, готується до наступальних дій в напрямках населених пунктів Лиман та Сєвєродонецьк. Тривають бої за населені пункти Воєводівка, Тошківка та Нижнє Сєвєродонецького району Луганської області, а також Кам’янка Ясинуватського району Донецької області.

 

Маріуполь. Ворог продовжує знищувати артилерією та ударами авіації інфраструктуру заводу “Азовсталь”. Тривають запеклі бої.


На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли підрозділів наших військ, активних бойових дій не проводив.

 

Корабельні угруповання ворога продовжують виконувати завдання з підтримки підрозділів на приморському напрямку та блокування цивільного судноплавства в Чорному та Азовському морях.


  У міністерстві борони попереджають про серйозну загрозу нових ракетних ударів РФ по всій території України. В Чорному морі 7 російських кораблів оснащені крилатими ракетами “Калібр”. Їхній сумарний ракетний залп може становити до 50 ракет.