Триває 59 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню

  На початок 59 доби героїчного протистояння повномасштабному вторгненню найбільша активність російських окупантів спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках. Підрозділи окупантів здійснюють перегрупування, повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗСУ.

 

  На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін за минулу добу не відбулося.

 

  На Слобожанському напрямку рашисти продовжують обстрілювати Харків та населенні пункти області із ствольної та реактивної артилерії. 

 

  В районі міста Ізюм (Харківська область) окремі підрозділи 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу РФії, 35-ї загальновійськової армії і 68-го армійського корпусу Східного військового округу та повітряно-десантних військ РФії здійснили наступальні та штурмові дії південніше м.Ізюма. Противник проводить повітряну розвідку позицій і заходи щодо організації вогневої підтримки наступу та організації логістичного забезпечення угруповання.

 

  За наявною інформацією, підрозділи 64-ї окремої мотострілецької бригади, яка взяла активну участь у масових вбивствах, катуваннях та ґвалтуванні цивільного населення в українському місті Буча, діють в районі населеного пункту Ізюм і вже зазнали втрат.

 

  На Донецькому напрямку ворог проводить наступальні дії уздовж усієї лінії зіткнення. Противник зосереджує основні зусилля на наступальних діях на Сєверодонецькому напрямку, здійснює інтенсивний вогневий вплив на наші війська з метою їх витіснення та створення умов для розвитку наступу на Слов’янськ. Триває наступ у напрямку Новотошківського та штурмові дії у районах Рубіжного, Попасної і Мар’їнки.

 

  На Маріупольському напрямку противник продовжує блокувати наші підрозділи в районі заводу “Азовсталь” та завдавати авіаційних ударів по місту, зокрема й із застосуванням літаків дальньої авіації. З метою розмінування припортової інфраструктури Маріуполя до окупованого міста прибув інженерний підрозділ.

 

  На Запорізькому напрямку, на посилення свого угруповання, противник перемістив батальйонну тактичну групу зі складу 19-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу.

 

  На Таврійському та Південнобузькому напрямках діє угруповання військ противника, що складається з окремих підрозділів 8-ї і 49-ї загальновійськових армій, 22-го армійського корпусу, берегових військ чорноморського флоту Південного військового округу та повітряно-десантних військ. Ворог основні зусилля зосереджує на покращенні свого тактичного положення та утриманні займаних рубежів.


  З метою створення сприятливих умов для просування у напрямку міста Миколаїв противник проводить обстріли позицій Збройних Сил України. Для нарощування системи протиповітряної оборони у районі міста Скадовськ ворог розгорнув батарею С-300ВМ.