Татуювання бійців АТО (ФОТО, ВІДЕО)

  З початком протистояння на сході України стали дуже популярними тату АТО. До татуювальників надходить чимало замовлень від бійців на патріотичні тату. Найчастіше просять набити тризуб та флаг України. Дуже популярне тату козака. Також доволі часто роблять собі татуювання у вигляді коловорота, стародавнього символа сонця, а також вовчий крюк. 

 

  Найпоширеніші частини тіла, які бійці прикрашають татуюваннями, це руки, плечі та спина. Найзручнішими вважаються тату на руці до ліктя, бо можна легко закатити рукав та показати своє тату воїнів АТО.

 

Де і коли солдати роблять тату АТО    

Багато хлопців  набивають тату на тему АТО перед поїздкою в зону бойових дій. Але, все ж таки, більшість солдат звертаються до тату-майстрів по поверненню або у відпустці. Татуювання роблять для того, щоб назавжди запам’ятати дні, коли їм довелося захищати свою державу зі зброєю в руках. Щоб ніколи не забути полеглих бойових товаришів.  

 

Дуже часто, коли тату-майстри дізнаються, що до них звертається боєць АТО, який нещодавно повернувся зі Сходу, вони роблять хлопцям істотні знижки на свої послуги. Декому навіть пощастило зробити велике тату бійця АТО, заплативши лише за матеріали. Так, наприклад, боєць 95-ї аеромобільної бригади ЗСУ Александр заплатив за велике тату герба з прапором України 600 гривень, коли реальна ціна такого малюнку становить більше 2 тисяч. 

 

  Тату-майстри зазначають, що великі кольорові татуювання серед бійців  – це скоріш  за все виняток. Частіше вони вибирають невеликі та лаконічні  тату на тему АТО. Об’ємні та кольорові тату воїнів АТО або тату козака більше роблять цивільні хлопці , ніж солдати. 

 

  Дехто з солдат зробили татуювання безпосередньо на передовій. Такі  тату бійця АТО, що зроблені там, на війні, мають саме важливе значення. Такі татуювання найцінніші.  Бійці роблять їх  у своїх товаришів   по службі. Звісно, не маючи спеціального приладдя та матеріалів, умільці роблять тату саморобними пристроями. Частіше за все саморобні тату АТО  – це невеликі та прості малюнки, на яких зображено герб, флаг України або тризуб.

 

  Цікавий факт, що  добровольці частіше роблять татуювання, ніж військовослужбовці ЗСУ. 

 

Попит на тату воїнів АТО серед цивільного населення

 

  Під час Революції Гідності майстри татуювання відзначили значний попит на патріотичні тату. Цивільні хлопці й дівчата приходили до салонів з обраним фото татуювання АТО та просили зробити патріотичне тату. Зараз попит на  тату на тему АТО трохи зменшився, зазначають майстри,  але все ж час від часу звертаються з подібними проханнями. 

 

  На відміну від бійців, що надають перевагу простим та лаконічним тату на тему АТО, цивільні обирають кольорові, об’ємні та великі  татуювання. Інколи бувають замовлення на цілі сюжетні картини. Тату-майстри тримають в своєму арсеналі подібні фото татуювання АТО у дуже пишаються такими роботами.

 

  Варто зауважити, що в окремих частинах України існують різні  вподобання щодо тату. Так, наприклад, столичні майстри відзначають, що хлопці частіше просять набити кольорові тату з зображенням об’єднаних тризуба і флага України,  тату козака з оселедцем, підписи “Слава Україні”. Дівчата в питанні вибору татуювання не стримують фантазії та обирають зазвичай кольорові тату, на яких зображено ангел із крилами, каліграфічні патріотичні  написи, символіка України в поєднанні з народними мотивами. 

 

  Наприклад: в Хмельницькому віддають перевагу простим татуюванням, на яких зображено герб або тризуб. А в Харкові частіше роблять ангела з крилами,  кольоровий герб України та герб Харкова.

 

  Як бачимо, в Україні з початку бойових дій на Сході спостерігається  значний попит на патріотичні тату бійця АТО. Хлопці й дівчата бажають увічнити в пам’яті час, який вони провели, захищаючи свою державу. В тих татуюваннях відображається любов та повага до України. 

 

 

Довідка:

  Тату — термін, запозичений з полінезійської мови, на діалекті Таїті слово «татау» позначає «малюнок на шкірі». У англійську мову це слово ввів англійський мандрівник Джеймс Кук. Він використав слово «тату» в звіті про навколосвітню подорож, опубліковану в 1773 році. До кінця 18 століття татуювання в Європі не мало власної окремої назви.

 

Ігор Смирнов, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”.