Симптоми Covid-19, розписані по днях

Люди, які пережили Covid-19 розповіли, що у всіх хвороба починалась як респіраторне захворювання. У одних був кашель і втрата смакових якостей та нюху. У інших – висока температура і біль в м’язах, – повідомляє obozrevatel.ua..

Вадим: – На четвертий день звернувся до лікарів, бо паморочилося в голові, була незначна слабкість і ломота в тілі, виник біль у м’язах. Температура 38,2. З першого дня  було червоне горло і першіння. Ні кашлю, нічого в легенях не було.

Яна теж відчула слабкість. Однак температури у неї не було. Першими симптомами у неї були раптова втрата смакових якостей і нюху. Також почався сухий кашель, був сильний головний біль і незначний нежить.

За інформацією Центру громадського здоров’я, найбільш поширені симптоми коронавірусу є: лихоманка, сухий кашель і утруднене дихання. Однак перелік симптомів набагато ширший і залежить від імунітету конкретної людини.

Китайські медики опублікували дослідження про коронавіруси Covid-19, в якому перераховуються симптоми в залежності від дня хвороби. За основу досліджень були взяті історії хвороб пацієнтів двох лікарень Ухань (Китай), які надійшли після 29 грудня і виписалися або померли до 31 січня.

Відзначається, що симптоми коронавируса Covid-19 часто такі самі, або схожі з грипом чи ГРВІ, – повідомляє glavcom.ua.

 

День 1-4

Основним симптомом є підвищена температура. У декого може з’явитися біль в м’язах, сухий кашель, нудота і діарея. Початок хвороби також може протікати в м’якій формі, через що людина може вирішити, що це щось несерйозне.

 

День 5-6

Утруднюється дихання. Особливо це стосується людей похилого віку, у яких є проблеми зі здоров’ям.

 

День 7

Істотне посилення проблем із диханням. Однак у багатьох заражених в цей період симптоми можуть послабнути.

 

День 8-9

У пацієнтів, які важко переносять інфекцію (близько 15% від числа всіх захворілих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому: леені вже не могли належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи.

 

День 10-11

Пацієнти, які важко переносять інфекцію, надходять до реанімації. До решти симптомів додається біль в животі.

 

День 12

Пацієнти йдуть на поправку, температура знижується.

 

День 17

Тих, хто одужує, виписують.

 

Медики підкреслюють, що кашель є другорядним симптомом, тому що після виписки з лікарні багато з тих, хто вилікувався, продовжували кашляти.

Задишка проходить через 13 днів.

В цілому період одужання займає близько 22 днів, але деякі пацієнти вмирали на 18 день.

Якщо з симптомами якось вдалося розібратися, то з протоколом лікування все набагато гірше. В Україні чиновники Міністерства охорони здоров’я до 28 березня так і не спромоглися надати протокол для лікування хворих на коронавірус.

Про це УНН повідомили у прес-службі першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника.

Там має бути чітко прописано, які препарати та за яких симптомів мають призначатися пацієнтам, при тому, що в Україні лише лабораторно підтверджених випадків інфікування вже понад 300.

Відсутність такого протоколу заважає українським фармвиробникам зосередити свою діяльність на випуску потрібних ліків.

На такий протокол очікують і лікарі по всій країні.