“Світовий конґрес українців вшановує всіх, хто став на захист права українського народу жити в гідності й свободі”

 Світовий конґрес українців в День гідності і Свободи віддав шану всім загиблим та живим воїнам за гідність і волю України та закликав світ й надалі підтримувати український народ у розбудові вільної демократичної держави.  Про це повідомляється на сайті СКУ

 

 «Світовий конґрес українців вшановує всіх, хто став на захист права українського народу жити в гідності й свободі, а також тих, які й далі стоять на передовій лінії цієї сучасної війни, не допускаючи нового уярмлення України закордонним агресором. Ми закликаємо міжнародне співтовариство пам’ятати про жертви, принесені українським народом в ім’я глобального миру та безпеки, і залишатися непохитно на боці українського народу», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

 

 У Світовому конґресі українців нагадали, що 7 років тому, 21 листопада 2013 року, народ України зібрався на столичному Майдані Незалежності, щоб захистити своє прагнення жити у вільній демократичній державі, яка поважає народний вибір. Цей день започаткував низку подій, що призвели до Революції Гідності з трагічними наслідками, ми відзначаємо як День гідності та свободи.

 

 В листопаді 2013, у відповідь на мирний протест, через відмову тодішнього президента Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, влада вдалася до насильства. «Світові українські громади не залишилися осторонь. Масові демонстрації сколихнули не лише європейські столиці. В Канаді, США, Австралії, Азії та Океанії українці влаштовували акції на підтримку Революції Гідності і Свободи – Євромайдани, поширювали правду про режим Януковича в медіа, провідники СКУ виступали голосами вільного українського народу», – зазначили в СКУ.

 

 Боротьба за свободу, яка розпочалася 21 листопада 7 років тому, триває, адже «гібридна війна Російської Федерації проти України досі забирає життя мужніх захисників і невинних мирних жителів, а широкомасштабна дезінформаційна намагається дискредитувати Україну та її народ».

 

Нагадуємо: