«Супердезінфектор» від полковника запасу Костянтина Коритченка

У Харкові полковник запасу Костянтин Коритченко розробив аерозольний генератор, що може використовуватися як для маскування військ, так і для дезінфекції чималих територій та об’єктів.

Колишній армієць нині завідує кафедрою загальної електротехніки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», де використовує свої знання та вміння, набуті протягом 26 років військової служби, на користь науки.

– У моєму «арсеналі» понад 10 різних винаходів. Більшість із них я розробив ще під час служби у Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ». Технологія аерозольного генератора дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також він може використовуватися для аерозольного маскування розташування підрозділів чи для прикриття руху наших військ певною територією, – розповів Костянтин Коритченко.

Перше випробування аерозольного генератора, або як його вже охрестили харківські колеги – «супердезінфектора», показало високу ефективність від його застосування при низьких фінансових витратах та малої кількості людей, що потрібні для обслуговування.

 

– На території НТУ «ХПІ» ми розпилили 100 літрів антисептичного засобу і обробили всю територію навчального закладу. Ця технологія дозволяє економити час і засіб під час знезараження території. Пристрій може розпорошувати у вигляді туману понад 600 літрів рідини для дезінфекції за годину і обробляти за цей час більше ніж 3000 квадратних метрів, – додав військовий пенсіонер.

Досвід розвинених країн світу показує, що ефективна дезінфекція забезпечується в тому випадку, коли антисептичний засіб розпилюється у вигляді туману і заповнює всі найдрібніші щілини. Звичайний ж полив дезінфекторами призводить до значних перевитрат води, оскільки великі краплини швидко скочуються з поверхні. А обробка ручними засобами розпилення займає багато часу.

До речі,  Костянтин Коритченко наразі активно співпрацює з львівськими колегами, щоб удосконалити аерозольний генератор та, можливо, впровадити його в промислове виробництво.

– Дуже хочеться, щоб мої винаходи посприяли зміцненню обороноздатності України. Я пропоную прості, недорогі та ефективні технічні засоби, – говорить винахідник.

 

  За матеріалами АрміяInform