Суддя не дозволила затримати російських силовиків за захоплення українських моряків неподалік Керченської протоки

Суддя Шевченківського районного суду м.Києва відхилила клопотання прокуратури і відмовила у видачі дозволу на затримання російських силовиків, які 25 листопада 2018 року захопили в полон 24 українських моряків у нейтральних водах неподалік Керченської протоки.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на матеріали суду.

Ще наприкінці травня суддя Тетяна Левицька розглянула низку клопотань Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання росіян для доставки їх до суду та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Зокрема, прокуратура зазначала, що підозрювані командири російських кораблів “Дон” і “Суздалец” (Олексій Саляев і Сергій Щербаков), а також співробітники Прикордонного управління ФСБ у Криму (Андрій Шеїн і Олексій Шатохін) здійснили акт агресії й здійснили напад на українські кораблі. Їхні дії призвели до травмування 2 і взяття в полон 24 українців, а також завдання шкоди на 260 млн гривень.

За даними слідства, всі підозрювані росіяни приховують від кримінальної відповідальності у Криму, вони оголошені в розшук.

Однак суддя Тетяна Левицька відмовилася надати дозвіл на затримання росіян.

На її думку, прокуратура не надала доказів того, що вони справді переховуються від слідства і можуть йому перешкоджати.

В свою чергу українська прокуратура не оскаржила ці рішення в апеляції.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі “незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки”.

Внаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

7 вересня відбувся взаємний обмін українських політв’язнів і військовополонених, утримуваних Кремлем в заручниках, на осіб, підозрюваних або засуджених за злочини проти України. Цього ж дня звільнені українці прилетіли до Києва.

У січні 2020 року Росія призупинила розслідування у справі захоплених у полон у Керченській протоці українських моряків.