SpaceX здійснила запуск корабля Crew Dragon: екіпаж складається з цивільних осіб

  Запуск космічного корабля Crew Dragon відбувся в рамках програми Inspiration4, яка стала першою повністю комерційною програмою доправлення астронавтів на орбіту. Ракета-носій Falcon 9 стартувала з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) о 20.02 за часом Східного узбережжя США.

 

  Через 8 хвилин і 51 секунду після запуску вимкнулися двигуни другого ступеня ракети-носія, і через приблизно 3 хвилини від неї від’єднався сам корабель. Після цього відчинив захисний кожух розташованого на носі Crew Dragon скляного купола. Він був встановлений на корабель спеціально для туристичних місій і розташовується на місці механізму, призначеного для стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС). Crew Dragon вийшов на орбіту висотою 575 км. Для порівняння: МКС знаходиться на орбіті 420 км.

 

  До складу екіпажу Crew Dragon входять:

  1. лікар з дитячої лікарні в Мемфісі Хейлі Арсеної (29 років);
  2. професор геології Сайен Проктор (51 рік);
  3. співробітник аерокосмічної корпорації Lockheed Martin Крістофер Семброскі (41 рік);
  4. американський мільярдер Джаред Айзекмен (38 років). Саме він виступає в ролі командира, а також заплатив за всі чотири місця на кораблі.

 

  Крім екскурсійної програми учасники польоту ставлять перед собою і наукові цілі. Передбачається, що екіпаж проведе дослідження впливу невагомості на організм людини, результати якого “матимуть потенційний значення для підтримки здоров’я людей як на Землі, так і під час майбутніх польотів”.

 

  Запланований політ триватиме близько трьох діб, після чого Crew Dragon зробить зниження і приводниться в Атлантичному океані. Під час триденного польоту. У подальших планах SpaceX не тільки доставляти туристів на орбіту, а й на МКС, поки вона буде експлуатуватися як мінімум до 2024 року.

 

Нагадуємо: