Олена Кириченко ще два місяці тому зібрала перелік досягнень нашої України за минулий рік та виклала їх на своїй сторінці Elena Kyrychenkо у Facebook.

 

ВИЯВЛЯЄТЬСЯ, ЩО:

 

“… 1. Україна продає модельне взуття в… Італію. Так, в країну, яка славиться на увесь світ власними брендами. І не лише в Італію, але й у Францію, Велику Британію, США, Німеччину та десятки інших країн. Йдеться про торгівельну марку Braska. Її видають за британську, але насправді нею володіє підприємець з київської Троєщини. Зараз 40% взуття Braska виробляється в Україні для місцевих споживачів, а 60% – за кордоном.

 

Є й інші подібні фірми, наприклад, Luciano Carvari, Blink тощо.

 

Найцікавіше те, що починалися вони як «Бренди-перевертні», тобто їх шили в Україні під виглядом іноземних марок. Тепер усе трохи не так і це взуття з задоволенням носять європейці.

 

2. Україна продає сири в… Голландію. А ще масло вершкове. І не лише в Голландію, але й в Данію, яка славиться саме своїм маслом. А ще ми продаємо сири в Казахстан і Єгипет, Молдову і Об’єднані Арабські Емірати. Минулого року ми експортували майже 8 тис. тонн сиру і 470 тонн масла.

 

Окреме слово – про органічну продукцію. Чи знали ви, що українська компанія «Органік Мілк» (м.Баранівка, Житомирської області) возить органічний сир, йогурт та інші «смаколики» до Еміратів літаками?

 

І така компанія не одна – їх дев`ять…

 

3. Один з найкращих світових брендів елітних меблів… український! Їх виробляє ПП «Меблева фабрика “Мірт”» (Новоград-Волинський, Житомирська області)

 

Це не італійські і не французькі майстри постаралися. Їм до такої якості й краси далеко.

 

Українські меблі та дерев`яні елементи декору з натуральної коштовної деревини можна побачити в іноземних посольствах, в офісах та домівках відомих бізнесменів, в елітних ресторанах та готелях Євросоюзу, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ тощо. Серед замовників – великі міжнародні компанії, як, наприклад, Marriott International зі штаб-квартирою в США, яка керує роботою 6080 готелів по всьому світові.

 

4. Один з найкращих світових виробників холодильних вітрин для супермаркетів… українська компанія «Айсберг» (Одеса). Її обладнання працює в супермаркетах, гіпермаркетах і дрібних магазинчиках Німеччини, Італії, Великої Британії, Австралії, Ісландії та ще 22 країн світу.

 

А починалося усе з імпорту холодильників з Німеччини, Італії, Великої Британії…

 

5. Серед найкращих у світі вітрильних яхт… українські. Ми продаємо їх  в Канаду, Швецію,  Швецію, …

 

Black Sea Yachts shipyard та Fifth Ocean Yachts з Миколаєва, «Вітрила України» з Херсону та ще шість українських виробників успішно конкурують з відомими європейськими і американськими виробниками.

 

6. Найпопулярніші у Європі лижі та сноуборди… теж українські. Кожен другий сноуборд та кожна друга пара лиш, яка продається в Австрії, Великій Британії, Німеччині, Франції та інших країнах. Лідером є СП «Фішер-Мукачеве» виробляє 180 моделей спортивно-бігових лиж і 130 моделей гірських лиж.

 

Фабрика виробляє продукцію не тільки марки Fischer, а й інших брендів, зокрема, Scott Usa, Stöckli, Tecno Pro, Hagan, Rossignol, Alpina, Splitkein, Tecno.

 

Загалом минулого року Україна продала до ЄС 731,4 тис. одиниць цього товару.

 

7. А ще Україна вийшла на третє місце у світі як постачальник меду. Супермаркети Франції, Німеччини, Бельгії, Еміратів, Італії забито українським солодким продуктом. А ще Україна посідає почесне третє місце за обсягами експорту курятини до країн ЄС.

 

8. А ще ми продаємо в Японію сигари і сигарети.

 

А до Європи – вино. І не лише до Європи. За два останні роки його експорт зріс удвічі.

 

Про шоколад та цукерки помовчмо – це усі знають і це не цікаво.

 

9. А ще ми постачаємо чоловічий одяг до Британії й жіночий до Німеччини. Європа та світ носять джинси та інший одяг знаменитого німецького бренду Brax, навіть не підозрюючи, що їх шиють на фабриці Lesya у тому таки Новограді-Волинському. Фабрика “Леся” має і власний бренд, в числі її продукції ексклюзивні сукні, туніки, спідниці, жіночі костюми тощо. Помилуйтеся, жінки на це чудо. Воно не з Парижу.

 

10. А ще ми експортуємо штучні сапфіри, з яких в США виготовляють надсучасні бронежилети та бронескло для броньованих автомобілів американських президентів та використовують у ракетно-космічній галузі. Роблять їх в Харківському науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів». Тут вирощують найбільші у світі кристали сапфірів.

 

11. А ще Україна стрімко увірвалася на міжнародний ринок ІТ-технологій. Зараз доходи від них посідають третє місце (після сільськогосподарської продукції та продукції металургії) в статті українського експорту й щороку цей напрямок високих технологій зростає по експоненті.

 

12. А українські легкі гелікоптери, які щойно почала випускати компанія “Горизонт” з Білої Церкви (Київська область). Їх уже отримують замовники.

 

Так що не лише чавунними зливками, соняшниковою олією й вікопомною електропроводкою для «Фольксвагена» і «Опеля» ми можемо похвалитися.

І тут перераховано далеко не все, чим маємо пишатися. Нажаль, лише чомусь наші журналісти про це практично не розповідають. Вони все більше бруд вишукують. Та не тільки вони…

Все у нас буде добре!”, – підсумовує свій перелік досягнень Олена.

 

З чимось можна не погодитись, щось важливе, можливо,  авторка залишила поза увагою. Та вона права в тому, що переважна більшість ЗМІ, які позиціонують себе «українськими», дійсно з усього наявного інформаційного матеріалу чомусь обирають лише самі «брудні новини», мотивуючи це тим, що вони «користуються більшим попитом у читачів». І від таких новин у тих самих “читачів” починає складатися хибне враження, що в Україні нічого розумного, цікавого, корисного, передового сьогодні просто немає.

 

Але це не так.  Завдяки пані Олені ми побачили, що нам, українцям, є чим пишатися!

 

Нагадуємо:

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Земля для атовців у Харкові: Таємні схеми міської ради. ч. ІІ
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial