Останній раз Георгія Гонгадзе бачили 16 вересня 2000 року в бульварі Лесі Українки в Києві, коли він сідав у машину. Увечері наступного дня ЗМІ оприлюднили інформацію про його зникнення.

 

Георгій Гонгадзе народився в Тбілісі в 1969 році. В Україні став бувати з кінця 1980-х як представник інформслужби Народного фронту Грузії. Журналіст працював у львівській організації Народного руху, а після розвалу СРСР співпрацював з низкою українських ЗМІ.

 

У квітні 2000 року Гонгадзе заснував інтернет-видання «Українська правда»,  в якому він був першим головним редактором. А вже через півроку, 16 вересня 2000 року, журналіст зник.

 

02 листопада 2000 в Таращанському лісі, в 70 км від Києва, було знайдено обезглавлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердили, що знайдений труп – це тіло саме Гонгадзе. Однак тільки в лютому 2001 року Генеральна прокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею «Умисне вбивство», а аж у  вересні 2002 року визнала, що знайдене в Таращанському лісі тіло належить саме Георгію Гонгадзе.

 

Читайте також:

 

Як з’явилися приватні російські військові компанії (ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА)

 

У 2009 році в Київській області було знайдено останки черепа, які належали зниклому журналісту. Однак мати Георгія Гонгадзе до останнього не вірила, що знайдені останки належать її синові, тому його поховали тільки 22 березня 2016 року.

 

Зникнення і вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий громадський резонанс як в Україні, так і за кордоном. В Україні з акцій протесту проти зникнення і вбивства Гонгадзе розпочалися широкомасштабні акції протесту, відомі під назвою «Україна без Кучми», в ході яких протестуючі звинувачували тодішнього президента і його найближче оточення в зникненні журналіста і вимагали відставки президента.

 

Майже через вісім років після зникнення журналіста, 15 березня 2008 року, Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколи Протасова та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 13 років.

 

Микола Протасов – помер в колонії в кінці березня 2015 року.

 

Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач 29 січня 2013 року був засуджений до довічного позбавлення волі.

 

Втім крапка в цій резонансній справі ще не поставлена, боне ише непокараними, а й офіційно неназваними залишаються замовники вбивства журналіста.

 

* * *

 

Георгію Гонгадзе посмертно присвоєно звання Героя України.

 

Читайте також:

 

Росія вирішила пожалітися в ООН… на Україну?!

У грудні 2008 року в Києві Гонгадзе, а також журналістам, які загинули при виконанні своїх службових обов’язків, встановлено пам’ятник.

 

Іменем Гонгадзе назвали проспект в Києві і вулиці в інших містах України. Крім того, його ім’я викарбовано на скляній стіні в залі Меморіалу загиблим журналістам в Музеї новин у Вашингтоні.

 

У 2019 Український ПЕН-клуб спільно з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи та виданням «Українська правда» заснували журналістську премію імені Георгія Гонгадзе.

 

Нагадаємо:

 

Аварія біля смт Чабани: газогін вирішив сам собою розгерметизуватися?

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
На землях Допи і Гепи
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial