Сьогодні в Україні відзначають День воєнної розвідки

  7 вересня в Україні відзначається День воєнної розвідки. Це професійне свято всіх тих, хто ризикує своїм життям, щоб зберегти нашу країну в безпеці.
   День воєнної розвідки був встановлений Указом Президента України 7 вересня 2022 року. Ця дата була обрана не випадково, саме 7 вересня 1992 року був підписаний Указ Президента України про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України. Це започаткувало воєнну розвідку України, як окремий вид розвідувальної діяльності.

  Про більшість успішних операцій розвідки не прийнято розповідати публічно. Воєнні розвідники не розкривають своїх облич, не називають імен. Вони часто діють там, де багатьом не під силу. Чітко, виважено, послідовно та болісно для противника. Їх спецоперації не завжди публічні, але посідатимуть одне з визначальних місць в історії перемоги України і будуть прикладом для всього Світу!

  До Дня військової розвідки Нацбанк презентував нову монету. На аверсі монети розміщено емблему Головного управління розвідки. На реверсі – відоме гасло військових розвідників латиницею SAPIENS DOMINABITUR ASTRIS (“Мудрий пануватиме над зірками”). У центрі композиції на тлі поверхні земної кулі зображення сови пронизує мечем абриси території країни-агресора.

“НОВА: новини ветернів” вітає бійців, які виконують надважкі завдання на лінії фронту та в глибокому тилу ворога.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 661 доба – головні події на фронті