Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні

Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні

  Сьогодні, 1 серпня 2023 року, в Києві Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував, фактично, перше дослідження, присвячене баченню роботодавців у працевлаштуванні ветеранів та ветеранок. Його кілька місяців готували та проводили аналітики УВФ за підтримки платформ Lobby_X та Work.ua.

  До заходу долучилися представники фонду, міністерства у справах ветеранів, ветеран-підприємець та представники платформ з працевлаштування та пошуку роботи.

  Не лише ветеранів, а й весь соціум варто адаптовувати під ті умови й виклики, які в Україні є на сьогодні. Не чекаючи на завершення війни та перемоги України. Тому Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні

  Презентувала дослідження начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Мінветеранів Юлія Кіріллова. Аналітикиня наголосила: “Роботодавці відкриті до потреби працевлаштування ветеранів, включно з додатковими відпустками, адаптацією, перекваліфікацією тощо. Опитані у межах дослідження роботодавці вказали, що військовослужбовці — перспективні працівники з унікальним досвідом”.

  Також Юлія Кіріллова вказала, що роботодавці наголошують не на квотуванні людей із інвалідністю, а вказують, як кращу опцію, податкові знижки чи інші можливості. 

Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні
Начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Мінветеранів Юлія Кіріллова

  Відповіді більшості ветеранів та військовослужбовців у межах дослідження вказують на те, що для них найбільш значущою є прекваліфікація та здобуття освіти, після повернення до цивільного життя, додала Юлія Кіріллова. Також однією з основних думок вивчених під час дослідження є необхідність руйнування стереотипів щодо ветеранів у робочому середовищі.

 Повернення до цивільного життя та неможливість працевлаштуватися. З такими переживаннями зіштовхується низка ветеранів після повернення зі служби. На цьому наголосила заступниця Міністра у справах ветеранів Світлана Кашенець.

  “До Мінветеранів вже звертаються робочі колективи з питань проведення тренінгів: як спілкуватися із ветеранами, як адаптувати робочі місця тощо. Роботодавці мають розуміти та мають створити безбар’єрний простір для ветеранів, які матимуть інвалідність внаслідок війни. Інститут помічника ветерана — пілотний проєкт Мінвету, в якому фахівці, які допомагатимуть українським захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту. За принципом «рівний-рівному», тобто пріоритет у відборі надаватиметься людям, які мають схожий життєвий досвід”, – повідомила Світлана Кашенець.

Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні
Заступниця Міністра у справах ветеранів Світлана Кашенець.

“Жити реальним життям, бо нині в економіці фіксується стагнація й ситуація буде погіршуватися. Попереду масове безробіття, воно зростає”, — на цьому аспекті зупинилася перша заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк

  “ТОП-3 напрямки, за якими подаються на фінансову підтримку до Українського ветеранського фонду ветеранські бізнеси: АПК, сфера харчування й,  звичайно, ОПК. Плюс ветеранського бізнесу — він дуже адаптовується до умов, де звичайний бізнес може заклякнути, то ветеранський — навпаки — може релокуватися кілька разів, вижити й набирати ще більше працівників.”, – наголосила  Руслана Величко-Трифонюк.

Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні
Перша заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк

  Та головним завданням для держави лишається тіньовий великий ринок праці й приховані трудові відносини. Бо лиш коли цих факторів, зокрема, не буде в країні, тільки тоді бізнесу можна буде надавати окремі податкові пільги, додала Руслана  Величко-Трифонюк. 

  Ветеран, який сам шукав можливість, аби працевлаштуватися, нині опікується такими ж “братами по зброї”. Віталій Кучеренко — ветеран-роботодавець, переможець конкурсної програми УВФ #ВАРТО — заснував компанію гуманітарного розмінування деокупованих територій. 

Сьогодні Український ветеранський фонд Мінветеранів презентував перше дослідження щодо потреб та перешкод ветеранів при працевлаштуванні
Віталій Кучеренко — ветеран-роботодавець, переможець конкурсної програми УВФ #ВАРТО

  Віталій Кучеренко долучився до презентації онлайн та розповів: “Після повернення в цивільне життя колишні військові зіштовхуються з низкою проблем. Часто роботодавці не бажають брати колишніх воїнів, особливо учасників бойових дій, з огляду на їхній ймовірний нестабільний психологічний стан.  Є певні побоювання та упередження із боку роботодавців у цьому аспекті. Але цього не треба боятися, а треба проводити роботу. Зокрема, перенавчати, залучати до роботи та відкривати можливості. І тому у моїй компанії розраховуємо саме на колишніх військовослужбовців — пропонуємо повний спектр — від навчання до працевлаштування.”

 

Ольга Бандрівська координаторка військового напряму Lobby X під час виступу акцентувала увагу на адаптації ветеранів: “Громадянське суспільство відіграє важливу роль в адаптації ветеранів. Є розбіжність між попитом з точки зору безробітних і пропозицією роботи, яку надають роботодавці. Й нам, як державі й громадянському сектору, час діяти, щоби бути гнучкими й перекваліфіковуватися та знаходити роль ветеранів у цивільному житті відповідно до потреб сьогодення”.

 

  Максим Пилипенко директор з комунікацій Work.ua зосередив увагу на питаннях впровадження програми адаптації : “Наразі Міністерство економіки зазначає — протягом наступних 10 років на ринку праці треба буде шукати 4,5 млн працівників, а дефіцит працездатного населення складає 30%. Тому питання коли впроваджувати адаптацію: після повернення ветеранів з війни, під час мобілізації, то відповідь тут одна: програми адаптації потрібні вже зараз, бо повертаються ветерани не всі разом і необхідність впроваджувати є нині. В першу чергу через комунікації — суспільство має прийняти ветеранів, першим має зробити крок. Бо ж наскільки ефективно інтегровані в країну ветерани — настільки успішна країна в цілому й ефективніший і успішний індивід в цілому.”

 

Ознайомитися із результатами дослідження можна за лінком: https://veteranfund.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/Zvit_pereshkodi_precevlashtuvanii.pdf.

 

Дослідження Український ветеранський фонд Мінветеранів провів за підтримки Lobby X та Work.ua.

 

Український ветеранський фонд спеціально для “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

http:///chomu-psykholohichne-zdorov-ia-tse-vazhlyvo/

Поділитися: