Сьогодні 28-ма річниця підписання Будапештського меморандуму

  28 років тому, 05 грудня 1994 року, лідерами України (Л.Кучма), США (Б.Клінтон), Великобританії (Д.Мейджор) та росії (Б.Єльцин) був підписаний Будапештський меморандум. Україна виконала свою частину угоди про добровільну відмову від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки з боку.


  Тоді Україні всі підписанти красиво “гарантували” цілісність та її захист в обмін на відмову від третього у Світі ядерного арсеналу. Китай, як ядерна держава, тоді також виступив із заявою про надання Україні “гарантій безпеки”.

 

  Тепер папірець із текстом “Будапештського меморандуму” потрібно розмістити в туалеті майбутнього музею історії рашистської агресії проти України. Один із “гарантів” напав і захопив частину території, інший “гарант” розмірковує яку зброю, в якій кількості і коли потрібно Україні надати (або не надати).

 

  Про 28-му річницю Будапештському меморандуму згадав очільник оборонного відомства України Олексій Резніков у своєму Twitter.

 

  «До річниці угоди сьогодні Росія завдала нової хвилі ракетних ударів по Україні. Реакція Світу була недостатньою. Це не може повторитися. Домовленості потрібно виконувати. Зло має бути покаране. Перемога України = нова глобальна архітектура безпеки = мир і стабільність у Європі», — зауважив Олексій Резніков.

 

  Найкращу пропозицію до річниці “Будапештського меморандуму” озвучив радник голови ОП М.Подоляк. Він заявив, що тепер Україна готова гарантувати безпеку рфії в обмін на відмову москви від ядерної зброї.

Заставка НАГАДУЄМО