Шеврони ЗСУ та добровольчих батальйонів АТО

  Шеврон АТО та ЗСУ – це декоративно-інформаційна нашивка на форменому одязі військовослужбовців. До початку війни на Сході України шеврони ЗСУ були стандартного зразка та різноманітністю не відрізнялися. З початком АТО почала з’являтися велика кількість добровольчих батальйонів, додаткових підрозділів та військових організацій. Відповідно почали создавати й додаткові шеврони і нашивки. Завдяки їм можна зрозуміти до якого роду військ належить їхній власник.

 

Шеврони ЗСУ

 

  За роки незалежності Збройні сили України для відмінності звань та підрозділів використовували шеврони і нашивки радянського зразка. З початком війни на сході та з анексією Криму склалася ситуація, що командування та військовослужбовці України мали однакові нашивки з агресором. Тому перед руководством ЗСУ гостро постало питання зміни знаків відмінності, предметів повсякденної, парадно-вихідної та парадної форми одягу. 

 

  В основі нових шевронів лежить стилізований тризуб – оновлений символ ЗСУ. Створюючи нові нашивки ЗСУ розробники спиралися на знаки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

 

  Наприклад, новий шеврон ДШВ – Десантно-Штурмові Війська України виготовлено у формі парашута:

 

  Шеврон Зенітно-Ракетні Війська Повітряних Сил Збройних Сил України: 

 

  Шеврон Авіація Повітряних сил ЗСУ:

 

Шеврони добровольчих батальйонів АТО та військових підрозділів 

 

  Багато батальйонів та окремих військових підрозділів використовують власний шеврон АТО. Існує безліч різноманітних видів нашивок. Використання таких шевронів не заборонено.

 

  Розглянемо деякі цікаві екземпляри нарукавних нашивок військовослужбовців. 

 

  Шеврон патріот можна часто побачити на військовій формі солдат на Сході України. 

 

  Шеврон АТО сектор А це опізнавальний знак військовослужбовців в секторі А зони АТО (Луганська обл).

 

  Шеврон АТО сектор С  – опізнавальний знак воїна АТО з Сектора С зони АТО (Донецька обл).

 

  Шеврон батальйону Айдар.

 

Шеврон АТО Кривбас.

 

Шеврон Кіборг учасників оборони Донецького аеропорту. 

 

Шеврон АТО Добровольчий батальйон Азов.

 

Шеврон АТО батальйону спецпризначення Север.

 

  Шеврон нашивка Східний корпус підрозділу патрульної служби поліції особливого призначення.

 

  Шеврон Капеланське служіння війську. Створений спеціально для військових капеланів. 

 

  Ми розглянули далеко не всі шеврони добровольців та окремих батальйонів. Як бачимо, нашивки відрізняються різноманітністю форм та образів. Кожен військовослужбовець в зоні АТО з гордістю носить на своєму плечі нашивку з пізнавальними знаками свого підрозділу. Шеврон АТО сектор А, шеврон АТО батальйонів спецпризначення Север та Азов, нашивки Айдар та Кривбас, шеврон патріот та багато інших знаків можна побачити на форменому одязі захисників України.

 

Шеврони з приколами 

 

  З початком протистояння на Сході України з’явилося багато добровольчих батальйонів. Як наслідок, почали виготовляти велику кількість неофіційних та жартівливих шевронів. Зазвичай, такі нарукавні знаки використовують волонтери, капелани та добровольці.

 

  Розглянемо деякі шеврони і нашивки з приколами.

 

  Від самого початку “Укроп” це російськомовний неологізм, що означає образливе прізвисько українських патріотів. Та дуже швидко значення символу змінилося та деякі солдати почали використовувати шеврони “Укроп” як символ українського опору.

 

  ПТН ПНХ – це лайливий вислів, що адресований президенту сусідньої держави. Подібні шеврони з приколами солдати обирають з метою висловлювання своєї думки, що “йому” не місце в Україні. 

 

  Жартівливий шеврон спеціально виготовлений для вояків, які полюбляють випити зайвого. Самі солдати між собою називають своїх побратимів-алкоголіків аватарами.

 

  Нашивка “Цинічний Бандера” з’явилася відразу після однойменного висловлювання Петра Порошенка та швидко “пішла в маси”.

 

Аслан Дзітоєв,  “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”