Сенатори США проведуть секретне засідання, присвячене українським питанням

  7 грудня 2022 року сенатори США зберуться на секретне засідання, присвячене українським питанням, пише CNN. Засідання проводиться тоді, коли адміністрація президента США наполягає на наданні Україні додаткової допомоги у розмірі 37 мільярдів доларів. Вона може бути включена до зведеного законопроекту для фінансування уряду, який має бути схвалений на кінець року – до 16 грудня.

 

  Згідно з інформаційним бюлетенем, опублікованим минулого місяця CNN, запит на фінансування України розподілено між чотирма урядовими відомствами США.

 

  Фінансування “забезпечить Україні фінансування, зброю та підтримку, необхідні їй для самозахисту, і щоб уразливі групи населення продовжували отримувати необхідну допомогу”, йдеться у листі директора Управління з управління та бюджету Шаланди Янг, направленому спікеру Палати представників США Ненсі Пелосі. За її словами, у ньому також розглядається гостра нестача продовольства та енергії, спричинена вторгненням в Україну рфії.

 

  Президент США Джо Байден просить у Конгресу 37 млрд. доларів для України. Розбивка, згідно з бюлетенем, виглядає наступним чином:

  • 21,7 мільярда доларів для Міністерства оборони США;
  • 14,5 мільярда доларів для Державного департаменту США; 
  • 626 мільйонів доларів для Міністерства енергетики США;
  • 900 мільйонів доларів для Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США.

 

  Досі невідомо, чи вдасться адміністрації домовитися про гігантський комплексний пакет, чи доведеться погодитися на тимчасову резолюцію щодо фінансування федеральних агентств на рівні минулого року – проти чого застеріг Пентагон, зазначає телеканал.

 

Заставка НАГАДУЄМО