СБУ завадило агентурі ФСБ РФ розгорнути діяльність по відновленню УРСР (ФОТО, ВІДЕО)

У Запорізькій області СБУ зупинила діяльність організації проросійських сепаратистів. За наказом російських кураторів учасники пропагували ідею відродження СРСР і планували створити фейковий органи радянської влади з метою відрозження УРСР та входження її до складу неіснуючого вже СРСР. Про це інформує пресцентр СБУ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HDa79RNwDnc&feature=emb_logo

За оприлюдненими даними, учасники групи входили до одного з проросійських радикальних рухів, який виступає за “відродження оновлених республік СРСР”. За задумом замовника, агентура мала вкласти в голови населення ідею повернення у “правове поле СРСР”. Потім вони планували сформувати органи радянської держвлади через процедуру так званого “народовладдя”. Виконуючи інструкції кураторів з РФ, фігуранти мали звернутися до органів влади з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР.

 

“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що зловмисники хочуть провести фейкові “всесоюзні вибори” для створення альтернативних органів управління всіх рівнів. Кінцевою метою учасників руху мало стати «відновлення СРСР» через проведення “відкритого волевиявлення народу”. Після цього офіційні органи влади України мали скласти повноваження на користь новообраної радянської влади”, – підкреслюють у СБУ.

 

Читайте також:

Співробітники СБУ задокументували, що організатор українського осередку руху звернулась з офіційною заявою до державних органів влади щодо відкриття в одному із селищ Запоріжжя виборчої дільниці для проведення фейкового волевиявлення. Вона також вимагала надання фінансування з місцевого бюджету, посадовці якого ще мали сприяти проведенню “виборів”.

 

У ході обшуку за місцем проживання фігурантки правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, агітаційні матеріали та документи, які підтверджують злочинну діяльність.

 

Розпочато кримінального провадження за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Тривають слідчо-оперативні дії.

 

Нагадуємо: