СБУ виявили розкрадання газу

  Як повідомили в СБУ, правоохоронці викрили 16 Облгазів на розкраданні державного блакитного палива на мільярди гривень. Всі вони належать бізнесмену Дмитру Фірташу. До організації оборудки причетні менеджери газових підприємств у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях.

  “Схема полягала у тому, що “на папері” посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі. Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році”, – йдеться у повідомленні.

  За даними СБУ, інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти “перераховувалися” підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь. При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом.

  У подальшому організатори схеми намагались “списати” штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів, додали у СБУ. Втім правоохоронці викрили оборудку та заблокували її реалізацію.

  Наразі правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях облгазів. Для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності триває досудове розслідування. У двох регіонах керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам.

  НАГАДУЄМО:

 

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт владіміра путіна