Рисові батальйони: з’явилися дані про економічну роль Червоної армії

Сайт Warspot став публікувати матеріали про участь Червоної армії в радянській економіці. Короький її огляд опубліковано на каналі ugh files в Телеграмі.

 

У першій статті мова йде про “битву за врожай”. Солдати, які в цьому брали участь, згадують важка праця до 20 годин на добу протягом декількох місяців, поки йшла прибирання. Офіцери ж згадують страшні клопоти, Мотаньє по військах, перевірку готовності всього і вся, контроль відправки ешелонів, вибуття рекогносцирувальна груп в сільськогосподарські регіони країни, облаштування польових таборів, проблеми з водою, гарячим харчуванням, запчастинами та дисципліною, надзвичайні події та відновлення «убитих» машин після повернення в гарнізони.

 

У другій статті про те як армія будувала різні господарські об’єкти. Горбачов запропонував: давайте створимо корпус (дорожній) для будівництва в Нечорнозем’ї. Створили корпус. Плюс до цього чотири залізничних корпуси працювали тоді на народне господарство. Два корпуси БАМ будували, а ще два корпуси проводили залізниці в Тюменській області до нафтових вишок. Одна залізнична бригада в Монголії працювала, ще одна – в Азербайджані.


Але цього йому здалося мало. Пропонувалося створити рисові дивізії. Рисову дивізію ми мали в Куйбишеві, два рисових батальйони в Криму і шість – в Краснодарському краї.

 

Особливо цікаві спогади, які з’являються в коментарях: “Нас часто ганяли орати на різні підприємства міста. Зрозуміло, нам ні хто нічого не пояснював. Але цивільні з цих підприємств говорили – бартер, їм робочу силу, частина отримує будматеріали. У частині ці будматеріали не бачив, але командир полку і поч. штаби будували шикарні дачі. Теж із залученням дармової робочої сили. До речі, свинарник теж був. Але нічого понад норму не бачив. Свиней періодично кудись відвозили, в частину нічого не поверталося”

 

Нагадаємо: