Румунія збільшить транспортування українського зерна по Дунаю, – Bloomberg 

  Румунія відновила занедбане залізничне сполучення з Україною і працює над залученням додаткового персоналу для проведення суден через Сулинський канал Дунаю до українських портів на цій річці. За даними Міністерства транспорту країни, у травні порт Суліна навіть зафіксував рекордний трафік – через нього пройшло понад 470 кораблів. Про це інформує Вloomberg.

  «Ми перебуваємо в тісному контакті з Україною, щоб визначити найкращі варіанти для збільшення і прискорення цього транзиту (транзиту зерна – прим.ред.) …Ситуація з безпекою, звичайно, непроста, але ми дуже віддані продовженню допомоги Україні», – заявила міністр закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску.

  За словами чиновника, відповідального за лоцманське судноплавство, вже наступного місяця кількість лоцманів на річковому каналі в Румунії почне поступово збільшуватися до 60 з нинішніх 40, що допоможе збільшити пропускну здатність каналу на 50%.

  Болгарія також готова доєднатись до транзиту українського зерна за умови, якщо грецькі порти матимуть можливість обробляти його – про це заявив прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков після візиту до Афін.

  Цієї ночі рашистська авіація втретє за цей місяць здійснила атаку по острову Зміїний, скинувши дві авіабомби невстановленого зразка в районі острова. Зі слів спикера ОК “Південь” Наталії Гуменюк, це означає, що ворог продовжує чинити тиск на цивільне судноплавство для демонстрації своєї “переваги” сьогодні на Чорному морі.

  Україні потрібні системи ППО, які забезпечать безпеку судноплавства в Чорному морі, – Наталія Гуменюк. “Нам потрібні такі засоби, які дозволять на далекій відстані нищити навіть задуми росіян стосовно блокування судноплавства чи руйнування безпеки в регіоні. Також нам потрібні протиракетні та протиповітряні засоби захисту в безпосередній близькості до портів”, – зазначила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України.

НАГАДУЄМО:

Вчора путін провів пізню прес-конференцію