Розмитнення автівок для атовців: справа не просувається

Представники відомої організації «Авто Євро Сила» публічно звернулися до учасників бойових дій з усієї України. Вони просять пояснити, що саме ветерани думають про питання безакцизного розмитнення євроблях. Виявилося, що у «євробляхерів» стався серйозний конфлікт з нардепом від «Європейської солідарності» Ніною Южаніною, яка під час суперечки послалася якраз на атовців.

 

Учасники об’єднання «євробляхерів»  обговорювали з депутатами законопроект № 3704. Він має відмінити надвеликий акциз на розмитнення імпортних автівок, який сьогодні може складати від 250% до 650% від вартості автомобілю.

 

Окрім цього, законопроект містить положення, згідно з яким, автівки, які старші 2005 року, і не відповідатимуть екологічному стандарту «Євро 4», мають проходити обов’язковий техогляд. 

 

Ну і насамкінець, закон передбачає введення податку на розкіш для транспортних засобів, чия вартість перевищує мільйон гривень. Власники останніх будуть зобов’язані сплачувати шість мінімальних зарплат щорічно за свої покупки.

 

Читайте також:

 

Євробляхи для ветеранів: чи завоюють фронтовики право на пільгове розмитнення авто з Європи?

 

Під час обговорення всіх цих норм, представники «Авто Євро Сили»  вислухали також і виступ народного депутата Ніни Южаніної. Нардеп заявила, що виступає від імені атовців, які попросили її донести свою позицію до влади. «Вони не хочуть відміни акцизу… Все, що хочуть ці атовці, це дати можливість заплатити відповідне мито в розстрочку на 2-3 роки»,- цитують Южаніну в «Авто Євро Силі».

 

Виявилося, що під час обговорення пані Южаніна дійсно посилалася на атовців, хоча зазначала, що вони не самі запропонували ідею з розстрочкою, але погодилися на пропозицію держави щодо цього.  «Це дасть можливість розстрочити це все рівними долями», – пояснила депутат на нараді і підкреслила, що така норма потрібна, аби ті, хто вже сплатили мито були в рівних умовах з усіма іншими автомобілістами. На думку Южаніної, якщо частина людей платить мито, а частина не сплатить його, це підірве довіру до держави.

 

Читайте також:

 

ВЕТЕРАНИ МАЮТЬ ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ НА РОЗМИТНЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

 

 

Розглянувши позицію всіх сторін конфлікту ми вирішили запитати безпосередньо в атовців – а чого прагнуть саме вони? З цим запитанням звернулися до Віктора Волчелюка, очільника одного з найбільших в Україні ветеранських об’єднань – Спілки ветеранів АТО Харківської області.

 

«Законопроект, який буде прийнятий, не має містити будь-яких обмежень для учасників бойових дій, як категорії осіб, які захищали Україну», – чітко пояснює пан Волчелюк.

 

Він не знає, з ким саме спілкувалася пані Южаніна, але впевнений, що її пропозиція зекономити на ветеранах є не найкращою ідеєю. Як альтернативу, він пропонує «деяким депутатам зекономити на собі, своїх автівках і маєтках».

 

Читайте також:

 

Чи отримають ветерани війни пільги на розмитнення автомобілів?

 

 

Разом з цим, за словами Волчелюка, відміна розмитнення потрібна всім без винятку, але, якщо говорити конкретно про спільноту військових, то подібна пільга може «позитивно вплинути на імідж ветерана».

 

Саме ж висловлювання пані Южаніної стосовно “відстрочки” Волчелюк прокоментував: «Ми досі користуємося старим законом Про статус ветеранів війни ще від 1995-го року, “державні мужі” і досі не зробили найважливіше для інтеграції атовців у суспільство, та не бажають хоч якось серйозно їм допомогти. І Ніна Южаніна, як представник влади, має пам’ятати про це, коли розповідає про те, що хоче допомогти атовцям. Якщо є бажання  допомогти – то нехай краще займеться більш предметними справами».

 

Наприклад, виділити ветеранів війни, як своєрідних «громадян + », які віддавали за свою країну життя і здоров’я, в окрему пільгову категорію, що б мала абсолютно особливий статус – «Учасники війни за Незалежність України». Це, на думку атовця, дуже актуально, враховуючи, що Крим і частина Донбасу досі окуповані, а «північний сусід» аж ніяк не відмовився від власних імперських амбіцій. І саме цій категорії, на думку Віктора Волчелюка, серед інших преференцій, можна було б надати право розмитнювати автівки без сплати акцизу.

 

І цю думку поділяє не тільки харків’янин Віктор Волчелюк.

 

Читайте також:

 

Мінветеранів разом із профільним комітетом Верховної Ради працюватимуть над вдосконаленням законодавства у сфері захисту прав ветеранів

 

 

Кореспондент «Нова: новини ветеранів» поспілкувався з Миколою Гніушевичем, очільником «Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО» – представником Київської області в Раді Ветеранів при Мінветі. Виявилося, що пан Микола також підтримує відміну акцизу на розмитнення автомобілів для атовців.

 

«Ми вже давно порушуємо питання пільгового розмитнення автомобілів для учасників АТО. І вважаємо, що ветерани заслуговують мати можливість спокійно розмитнити автівку. За це право ми платили кров’ю!» – відзначив фронтовик.

 

 

Ветеран Микола Марчишак, представник Закарпатської області у Раді Ветеранів України теж не розуміє з якими саме атовцями спілкувалася пані Южаніна. Чоловік разом з побратимами свого часу виступав взагалі за звільнення учасників бойових дій від податків, адже він – представник Ради Ветеранів у робочій групі по розробці законопроекту щодо пільгового розмитнення автівок учасниками АТО.

 

Читайте також:

 

Про індексацію грошового забезпечення військовослужбовців та шляхи її отримання

 

“Ми чітко окреслювали нашу позицію щодо розмитнення – один раз на 5 років учаснику бойових дій, на наш погляд, треба дозволити розмитнити одну автівку без жодного акцизу. Але нашої думки нардеп Южаніна чомусь не питала”, – говорить він.

 

Чоловік також відзначає, що саме Ніна Южаніна весь цей час послідовно виступала за те, щоб залишити несправедливі акцизи.

 

Ми довго шукали хоч одного лідера об’єднань атовців, хто б поділяв думку пані Южаніної, але виявилося, що таких немає. Тож наразі «Нова: новини ветеранів» має всі підстави вважати, що якщо хтось і підтримує депутата у її бажанні зберегти акцизи на автівки, то це точно не представники ветеранської спільноти.

 

Несміян Андрій, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадаємо: