Російський військовий-вертолітник втік до Литви (ВІДЕО)

  Із Росії 28 травня втік 26-річний лейтенант Дмитро Мішов, який був штурманом-оператором бойового вертольота. Він здався міграційній владі Литви. В інтерв’ю BBC він розповів про втрати російських “метеликів путіна” і негаразди в Повітряно-космічних силах РФії.

  Дмитро Мішов розповів, що був помічником командира гелікоптера, а пізніше став штурманом-оператором бойового гелікоптера. Він заявив, що служив у 15-ій бригаді армійської авіації на аеродромі Веретьє у Псковській області РФ. Цей військовий підрозділ з бере участь у російській агресії проти України з першої години війни.

  Мішов стверджує, що не брав участі у бойових діях і жодного разу не залітав на територію України, а лише перевозив на гелікоптері Мі-26 різні вантажі для російської армії територією Білорусі. Однак перевірити цю інформацію наразі неможливо.

  В січні 2022 року Мішов намагався звільнитися з армії, але після оголошення Путіним мобілізації у вересні 2022 року його звільнення остаточно скасували.

  На озброєнні 15-ої бригади армійської авіації знаходяться вертольоти Ка-52, Ми-28Н та Ми-35М, а також транспортні вертольоти Ми-26 і Ми-8МТВ-5. За словами Мішова, у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну країна-агресор втратила одразу «п’ять бортів і два екіпажі».

  За рік повномасштабної війни з Україною полк, у якому служив Мішов, втратив майже 20% вертольотів. Якщо раніше їх було “штук 40−50”, то за минулий рік два згоріли через дії диверсантів і ще шість чи сім були збиті на фронті, розповів Мішов у інтерв’ю.

  «Втрати серед льотчиків великі. Якщо порівнювати, припустімо, з Афганом, я знаю, що там 333 вертольоти втратили. А в нас 10 років Афгану повторили за рік», – цитує BBC Мішова.

  Мішов розповів, що в умовах війни російські військові вигадують “схеми”, як обдурити начальство і трхи заробити грошенят. Зокрема, щоб отримати грошову винагороду за знищену техніку. «Припустимо, є пошкоджений танк. І по ньому стріляють кілька гелікоптерів кілька разів, а авіанавідник за невеликий “відсоток” щоразу підтверджує, що знищено нову одиницю техніки. І всім йдуть виплати за один і той же танк», – описує шахрайську схему російський лейтенант.

  Також, за словами перебіжчика, всі російські військові намагаються підкреслити, що вони беруть участь у військових діях, навіть якщо знаходяться дуже далеко від лінії фронту.

  Також російський льотчик розповів про випадки мародерства. Він стверджує, що його колега на ввіреному йому вертольоті перевозив награбовані в Україні речі: «Знайомий возив, так би мовити, трофеї, які насправді просто побутова техніка з України, квадроцикли, мотоцикли…»

НАГАДУЄМО:

Окрім F-16 Україні планують передати ще й F/A-18